Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelfelvétel hitelközvet...

Lakáshitelfelvétel hitelközvetítővel?

Figyelt kérdés
Brókernethez fordultunk, de most tudtuk meg, hogy Ők kérnek valami díjat, míg más cég díjmentesen dolgozik, ez hogyan lehetséges, ha ezek a cégek versenyben vannak egymással?
2010. nov. 5. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
szerintem minden bróker cég kér valamennyit, vagy százalékot vagy fix összeget, hiszen ebből élnek
2010. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Mi a lakásunkat ingatlanközvetítő által vettük. Ő is kért 0,5%-ot, de megérte. Mindent elintézett helyettünk,(bank, földhivatal, ügyvéd, stb.) nekünk csak a papírokat kellett aláírogatni. Ráadásul vele gyorsabban ment minden.
2010. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

A többi a bankoktól kapja a lóvét.


Ne foglalkozz velük. Te is be tudsz menni a bankokhoz a legjobb ajánlatot kiválasztani.

- Mennyi a havi törlesztő?

- Mennyi lesz mire kifizetem? (ez a legfontosabb, ezt tudod összehasonlítani.)

- Mennyi az előtörlesztés és a végtörlesztés? (Azzal fognak vakítani, hogy ha nyersz a lottón és ki akarnád őket fizetni. A lényeg itt az, ha más banknál veszel fel kölcsönt, mert jobb ajánlatot kaptál, mibe fog kerülni.)

2010. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most mondtak nekem 2 céget is akik nem kérnek díjat, mert a banktól kapják meg azt. Kérdés, hogy Ők mennyire vannak motiválva affelé, hogy a legjobb bankot ajánlják a hitelfelvevőnek, nyilván nekik az a legjobb ahol a legtöbb jutalékot kapják, lehet, hogy rosszul látom.
2010. nov. 5. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Egyszer meghallgattam egyet. Azt mondta, hogy sok bankkal állnak kapcsolatban és az üzletpolitikájuk tiltja ezt a hozzáállást.

Volt egy tippem, hogy melyiket fogja ajánlani és bejött.

Ezek a hitelközvetítők nem a legiskolázottabb emberek, manapság már mindenki csinálhatja.

Nem bízok bennük.

Remélem másoknak jobb a véleménye, biztos vannak korrekt közvetítők is.

2010. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szeretném felhívni a figyelmedet pár tényre, törvényi szabályozásra:


Október 1 után egyetlen hiteltanácsadó cég, pénzügyi tanácsadó sem kérhet sikerdíj címén az ügyfeleitől pénzt, ha a banktól is kap jutalékot, márpedig aki számít ebben a szakmában, az kap jutalékot a banktól. Kizárólag költség térítést kérhetnek, de az azt jelenti, hogy plusz szolgáltatást is végeznek, pl helyetted mennek a Földhivatalba, vagy egyéb helyekre, kimennek a lakásodra személyesen, stb, stb.


PSZÁF regisztrációhoz van kötve a tevékenység mindenki pénzügyi közvetítő számára, továbbá 2011. jaunár 1-től csak szakirányú végzettséggel végezheti valaki ezt a munkát.


A törvény számos egyéb szabályt előír. Aki több bankkal is leszerződött, legalább 3 ajánlatot kell készítenie.


egy hiteltanácsadó

2010. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2010. nov. 5. 10:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha egyéb kérdésed is van, szívesen segítek. Díjmentesen dolgozom már több éve, bank független vagyok, tehát az összes banktól tudok ajánlatokat kérni és megvan hozzá a szakirányú végzettségem is.


Egy hiteltanácsadó

2010. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szia, én is hiteltanácsadóként dolgozom. Az ügyfelektől nem kérek pénzt, mert a bank fizet. Nekem annyi elég. Az ügyfelek tovább ajánlanak általában és így a sok kevesebb majd sokra megy alapon dolgozom. Gondolom nagyobb cégek, akik kapnak a banktól is jutalékot, illetve az ügyfelektől is, ők jobban adnak a külsőségekre. Nagy iroda, flancos karóra a tanácsadókra, rongyrázás... Valamiből ezt is finanszírozni kell. Ha írsz nekem, akkor küldök Neked egy oldal, ahol olvashatsz ügyfélvéleményeket a munkámról, olyanokról, akiknek már intéztem hitelt. Küldök Neked kalkulációt több bankra, ahol hitelképes vagy, ezekből Te választod ki, hogy melyiknek az ajánlata a legvonzóbb számodra. Ha van olyan bank, akire nem kaptál kalkulációt, de Téged érdekel, akkor jelzed nekem és számolok rájuk is. Nekem van egy 2 éves kisfiam, aki mellett dolgozom otthonról. Esetenként az ügyfeleimhez is elviszem, illetve a bankba. Nyilván egy Brókernetnél nem találsz olyan tanácsadót, akinél előfordul, hogy a kisgyereke vele van, de az esetemben ezt az ügyfelek el szokták fogadni. Soha nem volt senkinek hátránya abból, hogy önállóan és néha kisgyerekkel dolgozom. Ez nyilvánvaló az ügyfélvéleményekből is, amiket írnak. Ha gondolod, akkor keress meg emailben és készítek Neked ajánlatot, illetve megírom hol szereztem eddig tapasztalatokat. Üdv, Évi
2010. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És hová írhatok Neked e-mailt Évi?
2010. nov. 5. 13:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!