Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a feltétele a jelzáloghitel...

Mi a feltétele a jelzáloghitelnek, bankok szerint?

Figyelt kérdés
Jelzáloghitelt szerettünk volna nem rég felvenni(mert mást nem kapunk)egy banktól,de sajnos pont azokat a feltételeket kérték még,hogy megkaphassuk a hitelt,amire nekünk a pénz kellett volna.
2010. nov. 11. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Be kell bizonyítanod a banknak, hogy nincs is szükséged a hitelre, és még adj is mellé fedezetet.
2010. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapfeltétel, hogy a hiteligénylő hitelképes legyen. Ennek feltételei bankonként változók, de abban mindegyik egységes, hogy valamilyen jövedelemmel, vagy igazolható bevétellel kell rendelkezni.


A másik alapfeltétel, hogy legyen egy megfelelő ingatlanfedezet, amit elfogad a bank fedezetnek.


Ha megírod privátban, hogy konkrétan mi az elképzelésetek, akkor tudok segíteni.

2010. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez mind meg van.Én arra lennék kíváncsi,hogy az építésre(befejezésre) váró ingatlan,hogy kell kinézzen,hogy a jelzáloghitelt megkapd a banktól?
2010. nov. 12. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:
kell készíteni egy költségvetést. Ez mondjuk 15millió ft és Te 5milliót szeretnél felvenni. Kimegy a becslő, felbecsüli, hogy most mennyit ér az ingatlan és a jövőben mennyit fog várhatóan. Leellenőrzi a költségvetést és megnézi, hogy valójában már csak a banktól felvenni kívánt összeg hiányzik-e. Jelen esetben, ha kimegy, a költségvetést elfogadja és megnézi, hogy a 10millió beépítésre került és már csak az 5millió ft hiányzik. Hiteltanácsadó vagyok, de az építési hitel nem a kedvencem. Nagyon észnél kell lenni, leellenőrízni a költségvetést és figyelni, hogyha esélytelen, akkor ne is próbálkozzanak a hitellel. Én szoktam kérni, hogy akkor gondolkozzanak a hitel igénylésén, ha már állnak a falak és fent van a tető...
2010. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló hiteltanácsadót kiegészíteném azzal, hogy az építési hitelek azért is nagyon bonyolultak, mert ahány bank, annyiféle módon értelmezi ezt a fajta finanszírozást, így már maga a bankválasztás sem mindegy. Van, amelyik a jövőbeni értékből számolja ki az adható hitel mértékét, van, amelyik az aktuális készültségi fok alapján dönt és van, amelyik egyáltalán nem ad építési hitelt. Az sem mindegy, van-e számla az eddigi készültségi fokról, vagy nincs és a befejezésről lesz-e számla? Számos feltétel, előírás van egy építési hitel igénylésénél, így azt tanácsolom, vagy kérj segítséget egy tapasztalt tanácsadótól, vagy jár körbe több bankot és mindent kérdezz meg, mielőtt belefogsz a hiteligénylésbe.


egy hiteltanácsadó

2010. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!