Van egy ingatlan amin 3 tulajdonos van! Abból az egyik tulajdonosnak 5 millió ft Apeh tartozása van! Az ingatlanon jelzáloghitel van! A bank vagy az apeh elveheti a házat a három tulajdonostól? Ha igen akkor mit tehet a 2 tulajdonos?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan a te helyzetedet,de írom a sajátom ami ehhez hasonló csak én már előbbre tartok az üggyel.Van egy házunk ami hármunké.egyik testvérem jelzáloghitelt vett fel amibe mi is beleegyeztünk.Nem fizette,felmondták a hitelt.Nem adóstárs voltam csak zálogkötelezett.Ettől függetlenül most én is kapom a papírokat,hogy fizetnem kell.Sajnos nem tudok és így árverezés lesz a dologból.A behajtócéggel való megegyezésen kívül nincs más lehetőségem és gyanítom,hogy nálatok sem lesz.Egy jelzáloghitelhez minden tulajdonos beleegyezése kell és azzal már gyakorlatilag meg is adtad az engedélyt arra,hogy nemfizetés miatt vihetnek mindent.
2010. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A következő lesz.

A bank csak annak a tulajdonjogát szerezheti meg, akivel szemben követelése van. Ezt minden valószínűség szerint meg is fogja tudni tenni, hacsak az adós nem fizet.

Viszont. Közös tulajdon fenntartására senkit nem lehet kötelezni. Ezért a bank (vagy akinek elárverezték), amint megszerezte az 1/3 tulajdoni hányadot, azonnal pert fog indítani a bíróságon közös tulajdon megosztása miatt.

Ekkor három lehetőség van:

- A többi tulajdonos megvásárolja az 1/3 tulajdoni hányadot, ha abba a jogosult beleegyezik

- Az 1/3 tulajdonos vásárolja meg a többiek részét, ha hajlandó rá, és a többiek beleegyeznek

- Ha a fentiek nem vezetnek eredményre, akkor árverésen fogják értékesíteni az egész házat, és az ott befolyt vételárat (ami nyilván kevesebb lesz, mint a piaci ár) fel fogják osztani a tulajdonosok között a tulajdoni hányad szerint.

2010. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jelen helyzetben az az egyik probléma, hogy az APEH végrehajtást kérhet a neki tartozóval szemben és mivel rendelkezik ingatlannal, ráterhelhetik a tartozást. Azért, mert nem egyedül csak Ő a tulajdonos, így árverést nem kérhetnek az ingatlanra, viszont van egy másik, talán még nagyobb probléma!

A bank a kölcsönszerződést azonmal felmondja és egy összegben kéri vissza a teljes tőketartozást, ha az APEH követelés is felkerül a tulajdoni lapra, ugyanis a jelzálogszerződésben benne van, hogy "terhelési tilalom" van az ingatlanon.

2010. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!