Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha Euro-t akarok venni melyik...

Ha Euro-t akarok venni melyik a jobb? Bankon belüli saját számlák közti átutalás, vagy készpénz felvét külföldön? Citibank

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha én külföldön veszek fel készpénzt, és azt személyesen fizetem be az Euro alapú számlámra, akkor jobban járok, mintha saját számlák között utalnék. Helyes az elképzelésem?

Információim szerint átutalás esetén a Citibank deviza eladási árfolyamon számol, de külföldi ATM használata esetén a közép árfolyam számít. Sajnos banki ügyekben elég "kulturálatlan" vagyok ezért kérném segítségüket. Számításaim szerint különbség 1000 Euro esetén kb. 7-8000 Ft, ami valahol 2,5-3% os eltérés, feltételezve, hogy az adott hónapban a 0 Ft-os bankkártyámról nem vettem fel külföldön pénzt. Sajnos a Citibank oldalán nem sikerült megtalálnom az adott tranzakciókhoz tartozó árfolyamokat, ezért kérném tanácsát.


2010. dec. 1. 19:59
 1/1 anonim válasza:

Üdv!


A Citibankot sajnos nem ismerem, de OTP-s tapasztalatokat tudok esetleg nyújtani.


Az OTP-nél havi 150 Ft számlavezetési díjért tud devizaszámlát nyitni, de ha nem kéri a számlakivonatot akkor 110 Ft/hó, illetve ha van forint folyószámlája, bizonyos számlacsomagok mellett kedvezményes (fele a devizaszámla szla.vezetési díja) vagy díjmentes a devizaszámla.


Euró alapú számlához lehet igényelni devizakártyát is, amellyel akár Magyarországon is lehet, az erre kijelölt ATM-ekben, eurót felvenni. Amennyiben van forint számlája is, ahhoz tud kötni OTP Direkt internetes szolgáltatást, és be lehet kapcsolni a devizaszámlát is az internetes szolgáltatás számlakörébe, így nyomon tudja követni a számlamozgásokat, illetve tud egyikről a másikra és fordítva pénzt utalni/devizát konvertálni.


Az OTP-nél a megfelelő hirdetmények tartalmazzák a különböző díjakat. Amennyiben eurót fizet be euró alapú devizaszámlára az díjmentes. Amennyiben forintot fizet be euró számlára, akkor valuta eladási árfolyamon számol a bank. Amennyiben forintot fizet be a forint számlára és átutalja a devizaszámlára, akkor deviza eladási árfolyamon kapja meg az eurót.


Remélem kielégítő volt a válasz, amennyiben nem, nyugodtan kérdezzen.

2010. dec. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!