Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet lakáshitelt felvenn...

Hogy lehet lakáshitelt felvenni, ha nem tudok közüzemi számlát felmutatni?

Figyelt kérdés
Kérik a bejelentett lakcímemre szóló közüzemi számlát. De én 7 éve nem lakom ott, anyám lakik ott, akivel nem vagyok jóba és ráadásul mindennel tartozik, gázt és fűtést nem fizet 19 éve, a lakbérrel 3-mal van elmaradva, míg a villanyszámlával is tartozik kettővel. Én albérletbe lakom, ahová nem hagyták, hogy ideiglenesen bejelentkezzek, pedig minden számlát fizetek időre. Most kéri a bank a közüzemi számlákat, de mit mutassak fel? Anyám gyökérsége miatt nem kapok hitelt, mikor az önerőm is meg van, meg a adásvételi szerződés is.
2010. dec. 16. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a lakcímre szóló számla a fontos, nem a névre szóló, akkor szerintem nincs gond. Mindenesetre kérdezd meg a bankot, hogy családban levő számla jó-e. Attól, hogy anyád tartozik, attól te még lehetsz jól fizető adós a banknak.
2010. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, kedves első, hogy a banknak az állandó, bejelentett lakcíméről kell (nem saját névre szóló) befizetett közüzemi számla.


Kedves kérdező!

Próbálj meg egy barátodhoz bejelentkezni, akár ideiglenesen.

2010. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kieg az előző válaszomhoz.:

Sajnos nem volt jó döntés addig megírni az adásvételit, amíg nem vagy biztos a hitelben, amíg nem tudod, miket kér tőled a hitelhez a bank, mennyit ad pontosan, mikorra tud fizetni?

Ezeket az infókat és egy alapos, mindenre kiterjedő hitelminősítést kell előbb elkészíteni ahhoz, hogy pontos számokat és a megfelelő bank nevét is bele tudd írni az adásvételibe.

2010. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Óvakodj a hitelközvetítőktől. Ne dőlj be a túl szépnek látszó ígéreteknek. Keress Te magad olyan bankot, ahol nem kérnek közüzemi számlát.

Az adásvételit meg lehet módosítani, ha más banktól kapsz hitelt.

2010. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!