Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliai banknak tartozom,...

Angliai banknak tartozom, magyarorszagon dolgozok. Az angol hitelt nem tudom fizetni. Mikor ernek utol?

Figyelt kérdés
Angliabol koltoztem haza, es itthon kezdtem melozni nemreg. Egy angol banknal maradt valamennyi hitelem. Szemelyi kolcson. Azt nem birom most fizetni sajnos. Van valaki aki hasonlo helyzetbe kerult? Mikor ernek utol? En nem mondtam nekik, hogy hol lakok.
2010. dec. 22. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
HA elkezdenek keresni, akkor egy-két hét maximum, de inkább kevesebb. A bankok külföldön nem olyan "jószivüek", mint MI-on, ott komolyan veszik az ilyeneket.
2010. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mar harom honapja itthon vagyok. Az angol bank nem is tudja, hogy haza koltoztem. Egy het alatt egy level sem erne haza..
2010. dec. 22. 20:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, hogy "utolérnek", meg hogy fel kell veled venni a kontaktust a végrehajtás előtt. Majd gondolom az lesz, ami itthon szokott: kiküldenek két tértivevényes felszólítást az általuk ismert (angliai) címedre, ha nem veszed át, az a te bajod, onnantól kézbesítettnek tekintik.

Utána megy végrehajtásra, nyilván azok is először az angliai címedre mennek majd ki, ha ott nem találnak, akkor majd nyilván utánadnéznek a nemzetközi lakcímnyilvántartóban, aztán ha megtalálnak, akkor majd itt keresnek. Persze addig is ketyeg a késedelmi kamat, meg majd nyilván a felkutatásod költségeit is hozzá csapják majd.

2010. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Banki tartozás csak akkor évülne el, ha 5 évig egyszer sem próbálna meg téged írásban tájékoztatni arról a pénzintézet, hogy tartozásod van feléjük, de ez nem fog bekövetkezni.

A hitelszerződésedben az áll, hogy mindenféle változásról, pl a lakcím változásról is neked kell tájékoztatni a bankot, így ha új lakcím miatt nem kapod meg az értesítő leveleket, ez a Te hibád, ezért a levél kézbesítettnek tekintendő a jog szerint. A tartozásod folyamatosan nő, mert rárakodik mindenféle késedelmi kamat, eljárási illeték és akármikor legális jövedelmed lesz a jövőben, vagy örökséghez jutsz bárhol, a bank azt lefoglalhatja a tartozásod fejében.

2010. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Érdeklődnék, hogy azóta mi történt? Megtaláltak? Behajtották? Válaszod előre is köszi
2013. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Erdeklodnek, hogy tortent e valami?
2014. márc. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 jikanv ***** válasza:

Nem lessz semmi. Levelet kuldozgetnek vagy egy evig aztan eladjak atadjak ugyvedeknek, azok is kuldozgetni fognak levelelekt mindenfele fenyegetessel aztan kozbe a bank osszecsomagolja az ilyen "rossz" hiteleket es eladja a masodlagos marketon ahol ujabb bank vagy befekteto fog leveleket kuldeni.


(a bankok eladjak a rossz hiteleket befektetoknek. Mondjuk van nekik 100 millio rossz hitel, azt eladjak mondjuk a legmagasabb licitalonak 60 millioert es utanna az probalja behajtani)


Amit mar az se tud behajtani eladja a harmadlagos piacon egy befektetonek aki szinten probalja es amit nem tud azt vagy eladja vagy leirja adoba es kesz.


Ez igy van mindenhol a vilagban. A legtobb szemelyi kolcsonnek nincs semmi fedezete (nem ugy mint a haz hitelelnek ahol a haz a fedezet vagy az autonal ahol az auto a fedezet) es csak azon alapszik hogy aki kerte megigeri a banknak hogy visszafizeti. Cakkum pack az a fedezet a kolcsonkero szep szava.


A bankok tudja ezt es a hatter le ellenorzese uta eldontik hogy adnak e az ileltonek vagy sem, mert a riziko ott van hogy nem lessz visszafizetve. Igy van ez magyarorszagon is. Akinek a hattere mutatja hogy jo munkaja van ott van mar par eve, nincs tartozasa mas bankoknak vagy autoert, vagy ha van akkro mindig idobe fizeti stb.


Ez alapjan donti el a bank a hitelt. Persze akarkivel tortenhet akarmi es nem tudja fizetni. Ezt a bankok bekalkulaltak mar elore, mivel minden banknal van egy bizonyos vesztessegi kalkulacio beszamolva mar eleve az eves tervukbe.


Nem kell betojni nem lessz semmi az angol hiteleddel. Par ev utan eltunik mikor mar meguntak. Nem fognak magyarorszagra utannad menni.

2014. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Nemtom mennyire aktualis meg a dolog. En 2007ben vettem fel 15000 fontot angliaban hogy majd otthon lakas renovalasra forditom. Nem sokkal ezutan varatlanul es nagyon hirtelen le kelett lepnem tul vezetes miatt. Angliaban borton is jarhat erte. Ugyhogy haza cuccoltam. Onnantol kezdve 1 fillert se fizettem. Vissza se mertem jonni sokaig. Persze a penznek a seggere vertem pikk pakk. Azutan vegul is 2012ben lesz ami lesz alapon kenytelen voltam visszanonni. Persze szamlat akartam nyitni. Hat itt kezdodtek a bajok. A halifax bank kivetelevel az osszes elutasitott. De ott is csak olyan mezei szamlat kaptam ami igazabol semmire se jo csak a fizut felvenni. Kb 1 het mulva mar megtalaltak a behajtok is. Nagyon korrektek voltak es maig azok. 15000bol kb 2000 lett elejeben kifizetve es igy a tobb mint 4 ev tavlatabol vegul 18ezer maradt. Ez igy soknak tunik de az otthon 800ezerbol lett 5milla a szaros otpnel kamatainal kedvezobb. Azota fizetem rendessen es en szabhattam meg hogy mennyivel tudom fizetni. Ha elcsusztam csak szolni kelett es semmi gond. Viszont 1 nyamvadt telefont se tudok venni a bar lista miatt. Ez van. Vegul a lenyeg. Senki se keresett amig tavol voltam. Utanna jartam otthon es az ugyved azt mondta hogy ahogy a magyarok ye tudjak a kulfoldi fizubol behajtani ugy az angolok se a magyarbol hacsak nem merul fel a szandekos csalas es rendorseghez nem fordulnak. Ja ey a tulvezetes is elevult :) ujra king of the road
2014. szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 joco1234 válasza:
Én is érdeklődnék h azóta történt e valami....? :)
2015. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én a HSBC banknál hagytam 200 font tartozást és hazajöttem már fél éve, most kaptam az itthoni címemre értesítést, hogy lépjek kapcsolatba velük. Mit gondoltok kellene emiatt parázni ?? Nem akarok visszamenni angliába. Nagyon nem is izgat de nem akarom,h itthon problémám legyen. vélemény?
2015. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!