Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 év alatt lehet betétkönyvet...

18 év alatt lehet betétkönyvet csinálni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és van egy kis spórolt pénzem. Gondoltam 20000 Ft-ot betennék gépkocsinyeremény betétkönyvbe, jobb helyen van ott, mint otthon a párna alatt. 17 évesen ha bemegyek az otp banlba elzavarnak, hogy túl fiatal vagyok, vagy megértenek és megcsinálják nekem a betétkönyvet? Esetleg szülői engedély kellene hozzá?
2010. dec. 27. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés... Nekem sima OTP-s takarékbetétkönyvet (amikor még létezett) sikerült nyitnom 18 év alatt is, azt a postán csináltam, de még a szülőm sem volt ott.


Bankszámlát is lehet nyitni 18 év alatt, ahhoz viszont egészen biztosan kell szülői engedély.


De azt ajánlom, kérdezz rá náluk, nem tart olyan sokáig, elég sűrűn vannak OTP bankok az országban, és egy próbát megér. Legyen nálad személyi és lakcímkártya.

2010. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!