Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kötelező bankszámlára...

Miért kötelező bankszámlára utaltatni a fizetésem?

Figyelt kérdés

Miért nem vehetem fel kp-ban? Miért kell még a kevés jövedelmemet megsarcolni kezelési költséggel? Ezt nem akarják megszüntetni?

Ráadásul a fiamnak azt mondták, hogy takszövös számlát kell nyitnia, amire utalják az ösztöndíját (15000 ft), megnyitotta a számlát, és meg kellett szüntetni, mert nem akármelyik takszöv jó, csak egy bizonyos. Ezt előre nem mondták, csak utólag, pénzkidobás volt a számla megnyitása, utána megszüntetése. Miért kell hülyének nézni az embert? Felháborító!


2010. dec. 31. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez MINDEN fejlettebb országban igy van, sehol sem divat kézbe fizetni. Ezzel aztán az adócsalásokat is tudják csökkenteni, és szerintem jó is, ha a fizetések nagy része nem feketén jön-megy. Az meg, hogy a fiadnak hol kellett volna számlát nyitni - elöre meg kell kérdezni, ennyi az egész.
2010. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert a legtöbb munkáltató, aki több embert is foglalkoztat nem tart annyi készpénzt magánál, hogy kifizesse a dolgozóit. Ennek biztonsági okai vannak. Ha kötelezik a számlanyitásra, akkor egyébként a számlavezetés alap költségét és havi egyszeri kp felvételt visszatérít a munkáltató.
2010. dec. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Azért, mert a legtöbb munkáltató, aki több embert is foglalkoztat nem tart annyi készpénzt magánál, hogy kifizesse a dolgozóit."


ez hülyeség.

a LEGTÖBB munkáltató jórészt feketén dolgoztat, csak a minimumra jelent be, és havonta kézbe adja a pénzt.

2011. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kamumail!

A kérdés nem fekete munkásokat foglalkoztató munkaadókra vonatkozott. Szerinted a nem bejelentett dolgozók nem hovatalos bérét utalással rendeznék????

2011. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

nem TELJESEN bejelentett. Magyarországon az emberek többsége nincs bejelentve rendesen, kivéve a közszférát és a multikat.


ebből pedig az következik ,h a legtöbb munkáltató megoldja, hogy jó sok készpénz legyen nála amikor kell.

2011. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kamumail!

Hidd el, hogy ha nem hivatalosan bejelentett a dolgozó, akkor nem fognak vele bankszámlát nyittatni.

2011. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hidd el, hogy harmadszorra mondom, hogy az emberek nem TELJESEN bejelentettek. Ergó kapsz havonta számlára mondjuk 50e Ft-ot legálisan és a maradékot kézbe. tetszik érteni?
2011. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Látom, beindultak a kommentek:)

Egyik rokonom minimálbérért dolgozik a Volánnál, ott sincs kp-ban kipótolva a fizetés. Meg nálunk se. És jobb lenne, ha nem számlára menne a pénzem, hanem egyenesen a kezembe.

2011. jan. 1. 20:48
 9/13 anonim ***** válasza:

volán, bkv, máv stb államközeli cég, ott nyilván nem lesz fekete pénz. és persze akad 1-2 normális magyar cég is, de a többség nem ilyen.


én nem mondom, hogy nem okés az utalás, nekem nem volt gond, csak arra akartam kitérni, hogy az az indok, hogy nem tudnak a munkáltatók elég készpénzt előszedni, az hülyeség.

2011. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az szerintem is hülyeség. Vegyék ki a bankból és adják oda kézbe, mint régen volt.

Egyébként ezek a cégek sem normálisak teljesen. Ezekre meg kimondottan jellemző, hogy éhbérért "kiszívják az ember vérét".

2011. jan. 1. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!