Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen esetben alkalmazhatnak...

Milyen esetben alkalmazhatnak a bankok inkasszot?

Figyelt kérdés
Csak akkor ha náluk van a hitelünk,illetvel a számlánk is?Vagy ha másik banknál van a számlánk,es egy masiknal a hitel akkor nem?
2009. jan. 29. 19:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugy ertetem ha felmondta ahitelt, mert nem tudtuk fizetni ugy.
2009. jan. 29. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha kérnek inkasszót, akkor bárhol van számlád, zárolhatja. nekünk épp ma zárolták a férjem számláját, arról folyósitjuk a lakáshiteltörlesztést. felhivott a bank, hogy zárolták a számlát, nem tudják vonni a pénzt. gyorsan munkahelyemen adtam meg másik számlaszámot, hogy az 5.-i fizetésem mentsem valahogy. egy napomba került, de megtudtuk, hogy az önkormányzat zárolta a számlát súlyadótartozás miatt. a kocsi egy 30 éves warthburg, 10 éve nincs forgalomban, sőt, már a rozsda sincs meg belőle. az összeg nem nagy, de bosszantó, hogy beletúrnak az ember virtuális pénztárcájába. egyébként megtudtam, hogy gyest, gyedet nem inkasszózhatnak és 71ezer valamennyit rajta kell hagyniuk a számlán. a vicc az, hogy nem törleszthetek másik számláról, készpénzzel sem fizethetem ki a hiteltörlesztést, csak ha módositok szerződést 50 ezer +közjegyzői dijért. kész vicc. nem is értem hogy hozhatnak ilyen helyzetbe, nem létező kocsi súlyadója miatt még az kéne hogy felmondják a hitelem.
2009. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%

Az inkasszo :Azonnali beszedési megbízásra szóló felhatalmazó nyilatkozat


Tehát ha ilyet nem adtál a banknak, semmiféle módon nem vehet le pénzt a számládról

2009. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ez nem teljesen van igy. a bank, aki felé tartozik bármikor kérhet inkasszót, ahhoz nem kell a számlatulajdonos beleegyezése.
2009. jan. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!