Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 30000 Ft-ért beperelnek, ha...

30000 Ft-ért beperelnek, ha nem foglalkozom a felszólítással?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 éve volt egy bankszámlám a CIB-nél, azóta nem hallottam róluk, se havi kimutatás, se semmi. Erre jött egy levél a Creditexpresstől, hogy 30000 Ft tartozásom van a CIB miatt, és ők hajtják be. Elvileg a per előtti utolsó felszólítást küldték. Tényleg beperelnek 30000 Ft-ért? Amúgy meg nem gáz így ez, 3 évvel az utolsó kontakt után?
2011. jan. 10. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem most, akkor majd perelnek pár év múlva. Addig küldenek felszólításokat, de a kamat megy rá szépen. Aztán egyszercsak visznek házat, autót, bármit. De beprelenek 30000Ft-ért is. Az ő perköltségüket is te állod, ha vesztesz. És vesztesz.
2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Öt évig él minden tartozás. Ha közben felszólítanak a fizetésre,akkor az 5 év onnan újra kezdődik. Nemcsak Bankoknál,de az Apehnél és másutt is.

Fuzess,mert drasztikusan megnő a tartozásod. A Credit-exprestől kérhetsz részletfizetést is.

2011. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Micsoda???még 5000 ft-ért is pert inditanak,mindenféle behajtócéggel nyomulnak.
2011. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérem csak olyan válaszoljon, akinek konkrét ügye volt a Creditexpress-szel, és írja le, hogy behajtották, vagy nem hajtották be. Az urbanlegendek nem érdekelnek!
2011. jan. 10. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek nem legendák.Vettem egy előfizetéses telefont,pár éve.A telefont 2 hónap múlva lenyúlták egy szórakozóhelyen,én azt hittem ha bejelentem illetve letiltatom evvel letudtam.Hát nem.Beperelt a telefontársaság,mivel hűségnyilatkozatos voltam.Ezt hivják úgytudom kötbérnek.A 42 ezer forintból,lett 103 ezer,amit kikellett fizetnem,mert levonták.Ha nem tudnak vonni,megy a végrehajtó.És ez nem vicc!!!!!!
2011. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, hogy szerinted ez legenda vagy sem. Tudod mit! Ne fizesd be és gondold legendának. Majd rájössz...
2011. jan. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha behajtónál van mindent perel. Elvileg maguk a cégek még mérlegelik milyen összeg alatt nem érdemes elindítani az egész herce hurcát, de a behajtó cégek már nem mert ők megvették a követelést (pl. egy rakás követelést annak 70 v.50v25%-ának megfelelő összegért) így mindenre hajtanak, különben nem éri meg nekik.

Szerintem kérdezd meg, hogy ha a tőkét befizeted elengedik-e a kamatot, mert akkor befizeted, hátha vevők lesznek rá.

2011. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!