Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverezésnél ki viszi a...

Árverezésnél ki viszi a házat? A vállalkozó vagy a bank?

Figyelt kérdés

A következő lenne a történet:

-Van egy házunk,hitelt vettünk fel rá,svájci frank duplája lett,munkahely megszünt,a szokás dolgok csak.

-Nem tudtuk fizetni a hitelt.

-2-3 éve egy vállalkozó 3 millió ft-ért felújította a házat,de ezt nem tudtuk kifizetni neki akkor,így papirt írtunk róla.

-Ez most kamatozik kb. 4 milliónál járhat.

-Áprilisban szerintem már lesz árverezés,valószínűleg nekünk is.

-A banknak jelzáloga van a házon,a vállalkozónak pedig papírja,ügyvédi,hogy a munkájáért tartozunk neki.

-Ki kapja a házat? Ez lenne a nagy kérdés.


Azt hallottam,hogy a vállalkozónak talán több esélye van,mert ő a munkabéréért küzd,a bank,hát az meg a bank:)

Abból a szempontból lenne jobb ha a vállalkozó kapná a házat,hogy esélyesebb,hogy x összegért maradhatnánk benne,a bank viszont kilakoltat.


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!


2011. jan. 11. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Bank. A vállalkoznak nincs jelzálogjoga.
2011. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először a bank,utána a vállalkozó.
2011. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a bank kapja meg a pénzét ilyen esetben, hiszen erről szól a jelzálogszerződés. A Ti megállapodásotok egy magánszerződés kettőtök között, az nem érinti a banki tartozásotokat.
2011. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bank. A vállalkozó nem a munkabéréért küzd, hanem a vállalkozói díjért.
2011. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Mindenkinek hasznosra értékeltem a válaszát!

Kedves utolsó! Sajnos ezt nem értem:"A vállalkozó nem a munkabéréért küzd, hanem a vállalkozói díjért."

Éppen,hogy a munkadíját szeretné bevasalni rajtunk.


Köszönöm!

2011. jan. 12. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, a munkadíjáért. De az nem munkabér. A kettő teljesen más.

A munkabér ami elsőbbséget élvez felszámolásnál, árverezésnél. Bérszámfejtés alapján kapja az alkalmazott. Társas vállalkozásnál a tulajdonos is állhat a saját cégénél alkalmazásban.

A munkadíj a vállalkozó esetében a számlázott összeg (az anyagköltségen felül, ha azt is ő biztosítja)

A vállalkozó tőled nem munkabért kap (te nem alkalmazod, mint foglalkoztató) hanem munkadíjat (amiről számlát kell kiállítania)

2011. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm az újboli választ és sikerült megértenem a különbséget is szerintem.

Tehát akkor ő munkadíjat kapna,a munkabér akkor lenne,ha mondjuk ácsok,segédmunkások,kőművesek csinálták volna,és ők a megdolgozott munkájukért nem kapták volna meg a fizetést?

2011. jan. 12. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Munkabér akkor lenne, ha te lennél az építési vállalkozó és a saját házad felújításához bejelentve felvennél ácsot, kőművest, stb.-t. Tehát az elvégzett munkát többszörösen fizetnéd meg, hiszen a bruttó béren felül egyéb járulékokat is fizetnél utánuk. Ilyen viszont soha nem szokott előfordulni pont azért, mert senki nem akar többszörös árat fizetni egy munkáért.
2011. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!