Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Fundamenta Lakáskassza max....

A Fundamenta Lakáskassza max. Befizetéssel,4 és 8 év után kinek milyen hasznot hozott? Vagy esetleg ez is KAMU? Mint sok minden más ebben az országban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A Fundamentában semmiféle kamu nincs, mivel az egy zárt rendszer, a szerződéseik fixek, 100%-ban leszabályozottak.


A 20.000Ft-os havi befizetés után évente jár a 72.000Ft-os állami támogatás és egy igen minimális kamat (kb 1-3%).


Egy 4 éves szerződés után kb 1,3 millát kapsz, egy 8 éves után pedig kb 2,7 millát.

Pontos számokat azért nem tudok írni, mert a kamat konstrukciófüggő. Van, amelyiknek kevesebb a betéti kamata, de több és alacsonyabb kamatú hitel igényelhető mellé.


egy pénzügyi tanácsadó

2011. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha kamu, megb.aszom orbánt...
2011. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha végig viszel egy 4 éves periódust mondjuk havi 20ezerrel (ennyi a max), akkor a végén lesz kb 1,3 milliód állami támogatással együtt. Plusz fel tudsz venni kb. 2 millió kedvezményes hitelt (3-4%). Viszont ebben az esetben szerintem az a helyzet áll elő, hogy 3,3 millió a semminél jóval több, ingatlan vásárláshoz viszont kevés... Tehát kell lenni más forrásnak is. A pénzt csakis ingatlan vásárlásra vagy felújításra költheted. Ja és a kiutalást nem nagyon szokták elkapkodni. Szóval szerintem akkor éri meg nyitni, ha 4-5 éven belül biztosan vásárolsz ingatlant és minden hónapban félre tudsz tenni egy fix összeget, amit egyébként pl. bankbetétben tartanál. Mert egy sima bankbetétnél azért jobban "fial".
2011. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Fundamentánál és az OTP Lakástakaréknál is minden úgy van, ahogy a szerződés leírja, nem átverés. Illetve kicsit lehúzós az a néhány % kamat, ami max. 3%, de akkor magasabb az utána felvehető hitel kamata. Én ilyet választottam, és kb. 1,7 millió lesz 5 év és 1 hónap múlva, de a kiutalás minimum még 3 hónap, szóval 5 év és 4 hónappal számolok, addigra lesz más forrásom is lakásvásárlásra, meg barátnőmnek is van lakáskasszája, a kettő együtt is felhasználható, mivel egy lakásba költözünk.
2011. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!