Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bank tehet ilyet a szocpol...

Egy bank tehet ilyet a szocpollal kapcsolatban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2004-ben vettünk fel megelőlegező kölcsönt 2 gyermek bevállalásával. Az egyik megszületett, de nem jelentettük be 60 napon belül, így most a bank kamatot akar felszámolni (nem kis összeget). Egy másik bankfiókban azt a tájékoztatást kaptuk, hogy elég a második gyerek megszületésekor bejelentenünk, ezért nem foglalkoztunk vele eddig. Nem értem hogyan számolhat fel kamatot olyan pénzre, amit mi az államkincstártól kapunk?
2011. jan. 19. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá, a törvény szerint ha 2 gyereket vállaltál be, akkor arra van x időd, tehát nekik tök mindeg,y mikor született meg az első, nektek a 2 meglévő gyerekkel kell mielőbb besétálni. Tehát esetetekben: nem, nem tehet ilyet, de el kéne olvasni azt a szerződést, mit vállaltatok...
2011. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A törvény szerint 2 gyerek esetén 8 éved van a 2 gyerek megszületésére. Szintén eszerint:

" gyermekvállalás teljesítését, ...az igénylő házaspár az azt igazoló okmány kiállítását,...követő 60 napon belül köteles a megelőlegező kölcsönt folyósító hitelintézetnek bemutatni. Amennyiben az igénylő a gyermek megszületését ezen határidőn túl jelenti be, úgy a bejelentéstől számított 60 napon belül a hitelintézeten keresztül köteles visszafizetni a gyermek megszületése és a bejelentés időpontja közötti időtartam alatt az állam által kifizetett kamatot, költséget és kamattámogatást!"

Azaz tőled a bank a késedelmes bejelentés miatt megfizetett kamatot, kamattámogatást kérheti. Mivel te az első gyereket nem jelentetted be, de a 8 éven belül vagy, igy a banknak nem keletkezhetett ebből semmi kára, ha neked a két gyerek a 8. év végén születik meg, akkor se lesz eg forint kéra se a banknak, tehát bizonyitsa be, hogy kára keletkzett miattad! Nem vettél igénybe jogtalanul semmit, mivel még nincs meg a 2 gyerek és nem is járt le a határidő!

2011. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A gyermek(ek) vállalt határidőig történő igazolt megszületése esetén a megelőlegező kölcsönnek a kedvezmény összegével megegyező részét az állam a hitelintézet részére közvetlenül megfizeti (ezzel az igénylő házaspár a kedvezményt igénybe vevőnek minősül)."


Tehát ha neked 8 év után megvan a 2 igazolt gyerek, akkor az állam megfizeti a banknak a kedvezményt, szóval őket nem éri kár!

2011. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A megelőlegező kölcsön úgy működik, hogy az állam a banknak fizet kamatot addig, amíg meg nem születik a gyerek (utána átalakul támogatássá). Ha te nem jelented be,hogy megszületett a gyerek, az állam tovább fizeti a kamatot a banknak, amit tulajdonképpen nem is kellett volna.

Ezért fogja a feleslegesen kifizetett kamatot rajtad behajtani az Államkincstár. Nem a bank! A bankot nem érte kár, hiszen ő megkapta a kamatot.

A megelőlegező kölcsönszerződésben szerepelnie kell(ene) a bejelentési kötelezettségnek.

2011. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerepel a kötelezettség, most már értem miért kell fizetnünk. Csak az dühít, hogy első alkalommal olyan bankfiókban voltam, ahol azt mondták, hogy elég a második gyerek megszületésekor bejelenteni, hogy teljesítettük a vállalást. Erről persze bizonyítékom nincs, mert azt gondoltam ők biztosan jobban ismerik a jogszabályt, mint én.
2011. jan. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!