Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A jog, törvényes eszközökkel...

A jog, törvényes eszközökkel hogyan védi a "bank világban" pórul járt, "megtévesztett" embereket a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Konkrétan mire is gondolok. A tisztességes bankhitel és az uzsorakamattal működő pénzügyi cégekről van szó.

Ezen belül még konkrétabban az utóbbi 5-6 évben "divatossá vált" bevásárlókártyákra, hitelkártyákra gondolok. Nem is kellett kérni a banktól semmiféle hitelt, elég volt ha 1-2-szer vásároltál áruhitel segítségével. Amikor azt visszafizetted, kaptál postán egy levelet a banktól, hogy milyen hűséges ügyfelük vagy ezért rendelkezésedre bocsátanak egy bankkártyát, amelyen 100-150-200-adott esetben olyanról is tudok, amelyen 500 ezer Ft van. A kártyát használhatod vásárlásra, vagy vehetsz le róla készpénzt. Hogyan kell ezt a pénzt visszafizetned? És itt jött a " nagy átverés show". A kamatmentesség reklámozása. De meddig? A mai Mo-i (valós) átlagfizetések mellett, hogyan lehet 45 nap alatt visszafizetni a fizetés 2x, vagy akár 3x-át is! Sehogy! Ez ennek a lényege, utána viszont olyan magas kamatot kell fizetni, hogy az átlagfizetésből élő tönkremegy, előbb-utóbb nem tud fizetni. De már nincs is miért, hiszen egy idő után a saját pénzét használja kamatos-kamattal. Mert ez a lényeg az "átverésben". Mert amikor még be tudja fizetni az elhasznált pénzt, de már a 45 napon túl, akkor a bank magas kamatot számít fel. Neki ez a lényeg, így hamarosan a semmiből egy csomó pénzt tud előállítani magának (mármint a bank). A "pórul járt" hitelkártyás pedig kénytelen újra és újra hozzányúlni a hitelkártyához, hiszen csak 1 fizetésből él. Eddigre a bank már megszerzett egy csomó profitot a kamatokból. Neki ezután már van egy "fejős tehene", a "pórul járt" hitelkártyás, aki a fent leírtak miatt innentől kezdve a saját nehezen megkeresett pénzét, kamatosan használja.

És amikor már nem tud enni adni a gyerekének, nem fizet többé a banknak, mert nincs miből. (ugyanis időközben nem lett több a fizetése, nem lett újabb 2-3 munkahelye, vagy olyan feketemunkás sem lett, aki "agyon keresi" magát)

Mert ezek a bevásálókártyák, hitelkártyák nem a magyar fizetésekhez lettek tervezve. És ezt jól tudták a bankok is. Ezzel becsapták az embereket, mert erről elfelejtették felvilágosítani őket, mikor postán kiküldték a különféle hitelkártyákat.

A kérdésem részletes kifejtésének a lényege: a fent leírtakat nem veszi észre senki sem?

Nincs ma Mo-on ügyvéd, jogász, egyéb szakember, akár a szociális szférából, aki a szerencsétlenül járt emberek mellé állna?

Mindenki csak addig tud eljutni, hogy az adósságot ki kell fizetni, de miből és főleg miért, mikor éppen e miatt adósodott el valaki.

A bankok közben elszegényedtek? Nem, sőt ellenkezőleg: több milliárdos nyereséggel zárnak minden évben.

Ezeket miért nem veszi észre senki Mo-on?

És most még mit hallok? Hogy ezek a bankok eladhatják az adósságot "behajtócégeknek".

Nos hol élünk? Valami sci-fi-ben.

Hát hol van itt a jog? A törvényesség?

Tényleg mindenki elhiszi, hogy ilyet lehet csinálni törvényesen?

A jogi szakember válaszának örülnék a legjobban.


2011. jan. 24. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

"A bankok közben elszegényedtek? Nem, sőt ellenkezőleg: több milliárdos nyereséggel zárnak minden évben."


Furcsa hogy nem tudod hogy a világ minden országában a bankokat százmilliárdokkal kellett kisegíteni az elmúlt évben hisz a válság pont az hogy a bankok a kihelyezett pénzt nem kapták vissza nagymértékben ezért nem is tudtak kihelyezni, ez a jelenlegi válság egyik oka.

2011. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Pénzügyi világválság van nem magyarországról van itt szó.
2011. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem vagyok jogi szakember, de azért válaszolok. Értem a felháborodásod, de csak értem, nem megértem. Kötelezett valaki (szorított pisztolyt a homlokodhoz), hogy igényelj hitelkártyát? Gyanítom, hogy nemleges a válaszod. Nekem nincs, nem is lesz, mert előre gondolkodtam, számoltam és nem utólag. Inkább spórolok. Van olyan ismerősöm, akinek 6-7 db van és mindig az egyikből rendezi a másik tartozását. Hülyeség, soha nem fog tudni megszabadulni tőlük. Miután nem volt kényszer hitelkártyát, bevásárlókártyát igényelni, ezért nem fogsz olyan szervezetet találni, akik szépen megveregetik a vállad, hogy nincs semmi baj, kifizetjük helyetted, amit Te már réges rég elköltöttél és még be is pereljük a bankot.

A hitelkártya, ahogy a nevében is van lényegében egy szabad felhasználású hitel, a szabad felhasználású hiteleknek mindig is magas volt a törlesztője. Ez nem újdonság. Ez nem átverés, bank, aki hitelt nyújt, Te elköltöd és fáj visszafizetni. Ez van, előbb kell gondolkodni, aztán cselekedni.

2011. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem megtévesztés, ha nem olvassák el a szerződést, mielőtt aláírják. Senkit nem kényszerítettek semmire, és senki nem is érdemli meg, hogy segítsenek rajta (most nem a lakásproblémákról beszélek, hanem a hitelkártyákról)

A szerződés már csak ilyen, be kell tartani, ami le van benne írva.

Nagyon fontos, és mindenkinek megfontolásra ajánlom hitelfelvétel előtt: ha hitelt veszel fel, akkor nem több pénzed lesz, hanem kevesebb!!!

2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a bankokkal van a probléma, hanem az emberekkel. Azzal, hogy egyáltalán nem értenek a pénzügyekhez, még minimális szinten sem.


Nekem is van hitelkártyám, sőt mivel nem adtak normális összegű másodikat, ezért nyitottam még egy folyószámlahitelt is.

Megmondjam mennyi tartozásom van? Semmi. Ugyanis 2 oka volt ennek az egész hitelkártyás dolognak.

1. - Hogy ha megtetszik valami a boltban, és nincs nálam elég készpénz, vagy épp máshova van átcsoportosítva(befektetés, másik számlaszám), akkor se legyen problémám.

2. - Külföldre mentem egyedül, és bebiztosítottam magam, hogy akár mi történik, legyen elég pénzem stb..


Szóval ha én mínuszba megyek, kb. 5 napon belül rendezem is. Ha nem tudnám rendezni, akkor nem szabad vásárolni, ugyanis az azt jelenti hogy nincs pénzem.


A hitelkártya nem arra van kitalálva, hogy leszipkázzuk a bank pénzét, és aztán ne akarjuk visszafizetni. Ebben az esetben biztos hogy mi fogunk pórul járni.



1, Tehát a hitelkártya akkor jó, amikor megvan a pénz az adott dologra, csak per pillanat (a boltban) épp nem elérhető, esetleg a héten nem elérhető...

2, Legyen egy biztos tartalékunk amit nem kívánunk használni, de megnyugtat, hogy van hová nyúlni probléma esetén.

2011. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:
Hát ha valakihez odamegy egy százhúsz kilós, fuxokkal telerakott bódiguszti és azt mondja, hogy itt van testvér kétszázezer, költsd amire akarod, majd megadod, az a valaki meg nem kérdi hogy mikor és mennyit kell visszafizetni csak elveszi és elkölti, azt kell mondjam magára vessen.
2011. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésekre adott válaszokat, erre számítottam. Habár 6 válasz még nem jelent semmit. Ezzel előbbre nem jutottam, ugyanis a válaszok inkább kritikák, azoknak az embereknek az elítélése, akik beleestek ebbe a pénzügyi csapdába. Én a megoldásokra lennék kíváncsi, de azt itt nem kaptam. Már majdnem sajnálni kezdtem szegény bankokat! Hát azok az emberek pedig, akik így jártak majd csak lesz velük valami, ugye mert ha nem velünk történik akkor könnyű kritizálni!

Sajnálom, hogy ennyire nem sikerült megérteni a kérdésem lényegét!

De az adott válaszok be is bizonyították, hogy miért lehetséges mindaz, amit a kérdésem fejtegetése közben leírtam!

Mert sajnos még mindig vannak ilyen gondolkodásmódok, mint a válaszadóké! De azért nagyon tanulságos! Azért kíváncsi vagyok, lesz e más típusú válasz is, mondjuk akinek eszébe jut, hogy valós problémaként kezelje, ha egyes emberek tönkremennek anyagilag a bizonyos pénzügyi cégek "uzsorakamatai" miatt. Nem kevés ezeknek az embereknek a száma. Ez jó lesz ennek az országnak, vagy jó ez az országnak, ha nincs fizetőképes kereslet?

2011. jan. 24. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!