Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötvény hozamát hogy tudom...

Kötvény hozamát hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés

Érdekelne a képlet és az hogy mit hova kell behelyettesíteni.


Adva vannak a következők:


A befektetett összeg 2 millió. A kötvény 2 éves futamidejű, az első év végén fizet 12% hozamot, a második év végén fizet 12% hozamot és a 2 millió tőkét. A kötvény vásárlása a lejárat előtt 213 nappal történt. A kötvény eladási árfolyama 101,11 a felhalmozott kamat 22,6042 (utóbbi 2 adat fogalmam sincs, hogy mit jelent, innen vettem őket: [link]


2011. jan. 30. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezzel a linkkel nem igazán boldogulok. A kötvény kiválasztását sem értem (legördülő lista)
2011. jan. 30. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

OK. A link amit adtál sajnos nem jó, legalábbis nálam hibát ír ki.


www.luiboy.ingyenweb.hu/.../Vállalati%20pénzügy3.ppt


Ez egy leírás, láthatod, annyira nem egyszerű.

2011. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezzel a ppt-vel már találkoztam (pénzügyekben laikusként én is guglizással kezdtem ;) de nem tudom a fenti konkrét esetre melyik képletet kell alkalmazni
2011. jan. 30. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:

A Pdf-re amit adtam így juthatsz el:


Raiffeisen bank kezdőlap -> jobb oldali listán árfolyamok -> Raiffeisen kötvények árfolyamai

2011. jan. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!