Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvehetik így a lakásunkat?

Elvehetik így a lakásunkat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy ingatlanunk, amiben lakunk, amin a jelenlegi chf árfolyam és az alacsony ingatlanárak miatt most kb. 130% jelzáloghitel van, hisz 2007-ben önerő nélkül vettük. Ez a hitel fizetve van rendesen, viszont a megemelt törlesztője miatt több másik kisebb hitelünk van, ami bedőlt, ezek összértéke kb.1,5 millió ft. Ezek hitelkártyák, folyószámlahitelkeret, és 1 privát kölcsön volt, ami a mindennapi megélhetésünkre kellett, mikor az egegbe szöktek a törlesztők. Ezeknek nem volt fedezete az ingatlan, de ezeknek a bedőlése miatt elvihetik a lakásunkat úgy, hogy a jelzáloghitelünk rendesen van fizetve? És ha elveszik, akkor mi lesz az adóssággal, hogy a jelzáloghitelező banknak sem lenne elég a pénz, ha elárvereznék az ingatlant a jelenlegi árfolyamok mellett? Sőt akkor biztos nem fizetnénk annak a törlesztőjét sem tovább, mert így is egy fizetés 80% megy el csak arra a törlesztőre, de még bár éhezve, de kitartunk. Viszont az igaz, hogy utána akkor csak maximum a fizetésünk 50%-át tilthatják?
2011. febr. 4. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elvehetik. :(

Az a helyzet, hogy amennyiben a többi hiteletek bedől, akkor a többi hitelező is terhelheti a lakásotokat. Amint azonban másik bank is jogot formál az ingatlanra, a lakáshiteles bank azonnal fel fogja mondani a hitelt és egy összegben követeli majd a hitelt a kamatokkal együtt.

Ha fizetésletiltást kérnek, akkor több hitel esetén maximum a fizetés 50%-át vihetik, ezt jól tudjátok.

2011. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%
Véleményem szerint, ha a jelzáloghitel rendesen van fizetve, akkor nem vehetik el az ingatlant. Viszont én a helyetekben bemennék ahhoz a bankhoz ahol a jelzáloghitel van és érdeklődnék, h van-e esetleg valamilyen könnyítési lehetőség.Pl. a hitel forint alapúra váltása. Ill. a hitelkiváltáson is elgondolkodnék, azaz Ft alapú hitelre váltanék, de persze ez sok tényezőtől függ, és ennek is költségei vannak, de hosszútávon nézve lehet h kevesebb lenne a veszteségetek, mivel nem úgy néz ki h a chf lejjebb fog menni.Szóval én a helyetekben informálódnék a bankban, és nem várnám meg amíg minden kötél szakad.
2011. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az ingatlanon "terhelési és elidegenítési" tilalom (vagyis jelzálog) van. Ez azt jelenti, hogy más nem terhelheti (másik jelzálog) és nem idegenítheted el (eladás, elajándékozás stb.)!


Tehát másik bank nem terhelheti az ingatlant.


Szerintem.

2011. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lakásotokra ráterhelik. A jelzáloghitelt, ha szerencsétek van nem mondja fel a bank. Nem érdeke. Viszont az árverést a végrehajtó elkezdi. Ami azt jelenti, hogy elárverezik a házat és a lakáshitel az első amit rendeznek belőle, de a többi hitel ott marad, sőt valószínű a mai ingatlan árak mellett a lakáshitelt sem fogja fedezni. Ott is marad tartozás. Igaz egy ilyen esetben az első lesz, hogy a fizetésetek 50%-át elkezdi vonni a végrehajtó, ami a Ti esetetekben nagyon rossz, mert igy sem tudtátok fizetni a megemelkedett lakáshitelt, ezekután még ugy sem tudjátok. Szóval nem szeretnélek ijesztegetni, de nincsenek jó kilátásaitok. :( Nem tudtok kimenni külföldre dolgozni esetleg? Mert talán az lenne az egyetlen megoldás. :( Egyébként a legrosszabb döntéseket akkor hoztátok, amikor a hitelekből akartátok a meglévő hitelt rendezni. Ennél rosszabbul nem csinálhattátok volna sajnos. De most már kár ezen rágodni. Nem vagytok jó helyzetben. :(
2011. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is ettől féltem.:( Ezek szerint az semennyire sem számít, hogy a jelzáloghitelünk fizetve van rendesen.:( Kiváltásnak nincs értelme, hisz az ingatlan értéke kisebb, mintha ft-ra átváltanánk a tartozásunkat, és nincs másik ingatlan, amire plusszba terhelhetnének, mert ez az össz vagyonunk. Külföldre nem tudunk úgy kimenni, hogy nincs induló tőkénk és van egy kisgyermekünk. Sajnos tudom, hogy ezt hívják hitelspirálnak amibe belekerültünk, de éheztetni a kisgyerekünket és a rezsit nem fizetni nem szerettük volna.
2011. febr. 6. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, hiba volt egy alacsonyabb kamatú hitelt egy magasabb kamatúval kiváltani. Legalábbis hosszabb távra. Csak az a megoldás, hogy güriztek ezerrel. Külföldre nem tudtok kimenni, de egyikőtök ki tudna... Szar, de legalább a lakásotok megmarad.
2011. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyelvtudás nélkül külföldre kimenni egyenlő lenne az öngyilkossággal.:( Én meg a 4 éves kisfiunkat nem tudnám itthon hagyni, mert az apja szerint ő nem tudna vele a 3 műszak mellett mihez kezdeni.
2011. febr. 8. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, ezt senki sem szeretné megtenni, de nincs rá lehetőségetek, hogy pl. valamelyik szülőtök házánál egy kis részt lerekesszetek? Egyik munkatársamék pl. soha nem akartak hitelt felvenni és így oldották meg és most vígan élnek, van mindenre pénzük és elégedettek. Tudom, sajátból már nem jó visszamenni, de ha a lakást el lehetne adni valahogy (nem értek a hitelekhez), akkor maradna a többi hitel, amit kellene fizetni és nyugodtabb életetek lenne.

Én majdnem ezt a szülőknél lakást választottam, de nem, nekem saját kellett! Most meg azért gürizünk, hogy tudjuk fizetni a hitelt és bár nem nyomorgunk, de közel sem élünk úgy, mint ahogy jó lenne. Nem érdemes hitelt felvenni.

2011. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy menjetek dolgozni külföldre. Igy, hogy van egy 4éves kisfiútok szerintem sem nagyon tudnál kimenni. Most. DE, a férjed egyedül is kimehetne. Nagyon sokan csinálják ezt a mai világban. Sajnos a kényszer nagy úr. Nekem a férjem már évek óta kint van, kamionos. 2hetente jár haza, de van, hogy hetente. Most várjuk a közös babánkat, de eszünkbe nem jutna, hogy hazajöjjön, mert az itthoni keresetek mellett, ami kb 100ezer, nem élnénk meg. Ott kint 450ezret keres,ettől az évtől még több is lesz. Tudjuk fizetni a lakáshitelt, az autót és megélünk. Nem kell hatalmas nyelvtudás, hogy kimenjen egyébként. Sokan nem tudják a nyelvet. Egy idő után ugyis ráragad.
2011. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!