Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értem a spekulációt, hogy...

Nem értem a spekulációt, hogy működik?

Figyelt kérdés
Spekulálni mindkét irányba lehet, és sok spekuláns van, gondolom nem tud az összes spekuláns összebeszélni, az is csak egy sokszereplős játék. Miért mondják mégis azt sokszor, hogy spekulánsok mozgatják az árfolyamot? A tévhír ellenkezőjét is el lehet terjeszteni, vagy arról van szó, hogy az első hír mindig az erősebb, vagy arról, hogy a rossz hír az erősebb? De hát mi a rossz? Ami rossz valakinek, az másnak mindig jó, és a piacon ez kiegyenlített, nem?
2011. febr. 10. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor hírről beszélünk, az a 'hír'/inkább bejelentés a fontos a piacon, amit jobban elhisznek az emberek. Spekulálni rengeteg módon lehet a piacot, egy politikai bejelentéssel, rémhírrel, nagy felvásárlásokkal, eladásokkal. Ezek az egyszerűbb verziói szerintem,ami akár azonnali következményeket is mutathat.
2011. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak egy példa pl. nagy mennyiségű felvásárlásra, eladásra...

Ha csak a fele devizahitelt ténylegesen átváltatná a kormány ft alapúra, a ft a béka segge alá csúszna, teljesen leértékelődne, hiszen borzasztó nagy deviza igényt hozna magával a jelenség, ami ahhoz vezetne, hogy a maradék devizahiteles sem tudná törleszteni a hitelt a még sokszorosára emelkedett törlesztőrészletek hatására.

2011. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy mik a spekuláció fajtái, csak azt nem értem, hogy a spekulánsok összefognak-e? Vagy miért egyirányba hat? Hiszen lehetnek spekulánsok, akik pont az ellenkező irányú mozgásokból akarnának hasznot húzni. Ha mindenki azonos irányba spekulál, akkor nem jut semmire, nem? Ez is csak egy sokszereplős piac. Hiszen mindenki aki tőzsdézik, az lényegépen spekuláns, azaz az egész piac az, de kiagyenlített, nem?
2011. febr. 10. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de mondjuk egy rossz gazdasági helyzetben lévő ország valutáját(hiába van a béka segge alatt) a kedvezőtlen kilátások miatt senki nem fog venni, hiába olcsó. Az emberek abba akarnak belefektetni, amiben látják a jövőt. Így, ha egy részvény zuhan, és rosszak a hírek, bármilyen olcsó, nem fog annyi ember venni belőle, mint amennyi elad, s amennyi hirtelen a piacon van. Így még jobban fog zuhanni, mikor elindul a lejtő-s még kevesebb rá az esély, hogy többen vennének, inkább kevesebben, vagy senki. Ez a patkány menekülése a süllyedő hajóról effektus. Egy sem akar rajta maradni, hogy talán utána, ha mégsem süllyed el, akkor az övé lesz az egész hajó..
2011. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a senki erős kifejezés. Igenis hogy van. Egyrészt van aki hosszú távon fektet be, és bízik benne, vagy nem is figyeli. Van aki pont akkor vesz amikor már zuhant, de még lefele megy, mert arra számít, hogy visszakorrigál. Sok szereplő van a piacon, nem lehet ilyen általánosságban beszélni. A te érved szerint zéróig süllyedne minden, ami elkezd zuhanni. De egyébként nem erről szólt a kérés. És mint látom nem is igazán értesz a témához.
2011. febr. 12. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, igaz nem évtizedekig dolgoztam tőzsdén, de azért valami megmaradt bennem. Amit tapasztaltam az ügyfeleken, akik velünk fektettek be különböző részvényekbe, mikor zuhant az áruk, és nem csak egy kicsit leértékelődött..(ahogy te fogalmaztad, hogy akkor kell venni-ez igaz, és akkor vesznek is, hidd el), de a zuhanás, és a rémhír az ahhoz vezet a gyakorlatban, hogy aki nem tud ülni a pénzén ki tudja meddig, az is el fogja adni addig, amíg még elfogadható a vesztesége. Így hat egy irányba. A senki, az erős túlzás volt természetesen, csak egy példát akartam illusztrálni, hogy megértsd a koncepciót.
2011. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!