Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehetséges? A kombi...

Tényleg lehetséges? A kombi hitelről már hallottam, de most egy pénzügyi tanácsadó valami hideg kombit emleget. Nem hangzik rosszul, de valami gyanús

Figyelt kérdés
Lakást vennék kevéske hitellel, és azt ajánlj vegyem fel a hitelt 35 évre havi 30ra és kössek mellé egy Unit Linkedet élethosszig
2011. febr. 13. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a hideg kombi,és mennyit kell a másikra fizetned.

De ha 35 évre veszel fel hitelt,aminek havi 30.000.- a törlesztőrészlete,akkor a 35 év alatt összesen 12.600.000.- Ft-ot fogsz visszafizetni.

2011. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hm, igen, az előttem szólónak igaza van, amíg nem kérdezősködsz jobban utána, nehogy aláírd! az még csak 12 millió. és a többi pénz?
2011. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kb:4 millát akarok felvenni még nincs meg a konkrét ház, de van hozzá 6om. Azt akarja kössek már most egy UnitLinkedet, havi 20 ra és élethosszig hogy ne lássa majd a bank hogy nekem már van kiadásom, és ha felveszem a hitelt azt 35 évre kérjem. mert úgy keveset kell oda is fizetnem, de a megtakarítás miatt már hamarabb kifizethetem és az többet hoz
2011. febr. 13. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi ez az UnitLinked? Miért kell havi 20.000.-et fizetned? Most hány éves vagy?

Ha 4 millát veszel fel 35 évre,akkor háromszorosát kell visszafizetned! De erre még jöhetnek különféle banki költségek is.

2011. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Semmiképp ne hallgass rá! Valószínű ezért ő sokat kapna! próbálj másik bankot. Pl egy személyi kölcsön,. Erste bank, 4millió 200 hónapra havi 35ezer ft. 7 millió, majdnem a dupláját fizeted vissza. jól gondold meg, hol és mennyit veszel fel. de persze ez egy személyi kölcsön, lakásra talán van kedvezőbb feltétel. a tanácsom, járd körbe a bankokat, mielőtt döntesz.
2011. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
a hiteltanácsadó azért van,hogy téged jól lehúzzon. menj be minél több bankba.vagy ott az internet.
2011. febr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor kellene duplán fizetnem ha megvárom a 35 évet és nem fizetem ki 10 év múlva a megtakarításból a tőkét... de gondolom a /szerintem/ a bank se hülye és megkéri annak is az árát ha én előbb be akarom törleszteni a hitelt és felmondani. Már-ha a megtakarításnak van annyi hozam 10 év alatt hogy ezt megtehessem- mármint kifizetni a tőkét. Szerinte még többet is kamatozna és ezért duplán jó lenne nekem
2011. febr. 14. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:

10 év alatt nem lesz annyi hozama, hogy visszafizesd a lakásra felvett hitel tőkéjét. Legjobb esetben is 7-10 év, amíg az unit linked "kitermeli" az ebbe fektetett összeged.

Ha a szerződést hamarabb lezárod (kifizeted) természetes, hogy a bank a fennálló tőketartozáson felül kér még tőled pénzt, előtörlesztés, vagy akárminek nevezi címén. Ezzel kárpótolja magát az elvesztett kamatokért.

Az is természetes, hogy az ügyintéző megpróbál rábeszélni az ULre, 10 évig biztos fizeted, ő megkapja most a jutalékát, és mivel 10 év múlva még él a szerződésed, tőle már nem követelhetik vissza a felvett (szép összeg) jutalékot.

2011. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Isten őrízen téged a pénzügyi tanácsadóktól!

Menj be egy bankba, érdeklődj a lakáshitelekről!

Pl.: Raiffeisen 8% körüli kamat kezelési költség nélkül, kezdeti költség kedvezményekkel.

2011. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!