Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatos a...

Diákhitellel kapcsolatos a problémám. Módosítottam a havi folyósítás összegét. Febr. Hónap ugye kimarad ilyenkor. De ugye márciusban biztos, hogy már az emlet összegű hitelt küldik ugye?

Figyelt kérdés

Kaptam egy módosító adatlapot, amit ki kellett értelemszerűen töltenem, és beleírnom, mekkora összegű módosítást igénylek. másnap, azaz tegnap le akartam adni a lapot, de nem abba az OTP bankba mentem be, ahol a lapot kaptam, hanem egy másikba. (ahol kaptam, oda nem volt lehetőségem visszamenni) ám ott közölte velem a nő, hogy ők ezzel nem foglalkoznak, szte adjam fel postán az adatlapot. ezek után felhívtam a Diákhitel központot, ahol az ügyintéző pasas azt mondta, hogy nem baj, küldjem el valóban postai úton az adatlapot a dh. központ címére. jeleztem neki, hogy az papír, amit kaptam, szemmel láthatóan régebbi kicsit, mivel a felsorolt összemódosítási lehetőségeknél legnagyobb összegként még a 30. e Ft szerepel. (a kitöltésnél nem törődtem ezzel, odaírtam a rubrikába a 40.e ft-os összeget) nos, a pasi azt mondta, hogy ez sem gáz. ezek után elballagtam a postára, és feladtam. ám mégis kételyek gyötörnek, 2 okból is:

lehet, hogy amiatt nem kapom meg az emelt összeget, mert elavult az űrlap?

illetve a másik gondom pedig, hogy bármilyen módosítást febr. 15.ig lehetséges elvileg igényleni, hogy következő szemeszterben megkapja valaki az új összeget. tegnap ugye péntek 13. volt. be fog ez hozzájuk időben érkezni? (elsőbbségivel adtam fel a lapot)


2009. febr. 14. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Február 28-ig kell megérkeznie a módosító adatlapnak a honlapjuk szerint, ahol egyébként le is lehet tölteni magát az adatlapot.

Link:

[link]


Elsőbbségi levélnél azt vállalják, hogy ha a napon egy adott időpontig feladod a levelet, akkor a következő munkanap megpróbálják kézbesíteni. Így a levél február 16-án fog a Diákhitel Központ postafiókjában landolni, de ez nem probléma a fentiek ismeretében.

2009. febr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! még egy kérdésem lenne: biztos ami biztos alapon adjam fel az online letöltött adatlapot is?
2009. febr. 15. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne. Az űrlap ugyanaz. Csak a kitöltési útmutatóban szereplő összeg más. Ne foglalkozzál vele, és KÉT módosítást VÉLETLENÜL SE küldjél be. Meg fogod kapni az emelt összeget, március 15-ig 80e Ft-ot (havi folyósítás) vagy 200e Ft-ot (egyösszegű folyósítás).
2009. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adatlap elavultsága miatt ne aggódj, én tavaly amikor igényeltem a hitelt, 2007-es feliratú és nyomatú papírt kellett kitöltenem (2008ban).
2009. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!