Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem lesznek kilakoltatások...

Ha nem lesznek kilakoltatások az a többi eladó ingatlanra tekintve miért is jó?

Figyelt kérdés
Gondolom a bankok még kevesebb hitelt fognak adni, szigorúbb feltételekkel, készpénzes vevő pedig alig van. Nem értem miért hatna ez pozitívan a további "sima" használt ingatlanok eladására.
2011. febr. 24. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert kevesebb ingatlan lenne a piacon.
2011. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha minden igaz a bedőlt hitelesek nélkül is sok az eladó ingatlan és kevés a vevő.
2011. febr. 24. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:

„készpénzes vevő pedig alig van”


A készpénzes vevők sokkal alacsonyabb árakra várnak


Sokkal alacsonyabbakra (persze relatív árkülönbségre gondoltam, nem a névleges hanem a valós ár számít)



Addig pedig mondjuk aranyban parkoltatják a pénzüket.

2011. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

„Gondolom a bankok még kevesebb hitelt fognak adni”


Ó jaaaj de borzalom óóóó!!!


Kinek kell hitel?


PS: aki hitelből vásárol nem tulajdont, hanem adósságot szerzett.


A hitel pedig nem valódi hitel volt, hanem elektronikus pénznyomtatás.

2011. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Hitelből lakást venni kb. olyan, mint hitelből tőzsdézni.
2011. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs kilakoltatás, az NEM jó a többi eladó ingatlanra nézve, mert magasan tartja az árakat.

Van vevő bőven, csak várnak, áprilisig már csak az vesz lakást, akinek az élete múlik rajta.

Kíváncsi leszek, mit találnak ki a helyzet megoldására, mert a több tízezer család utcára kerülése sem megoldás.

2011. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hmm még mindig nem teljesen tiszta. De légyszi ne nézzetek le, elég fiatal vagyok még csak pont lakásvásárlás előtt állunk és érdekelne hogy fog alakulni a helyzet április után.

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 24. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, ha lakásvásárlás előtt álltok, akkor csak nem kapkodni és ezt mindenképpen elolvasni:


[link]


Sőt, akár a 2011-es elemzésük is érdekes lehet, de ez az egyik legrealisztikusabb elemzés, amit mostanában láttam, bár BP-re vonatkozik elsősorban, következtetéseket le lehet vonni az egész országra nézve.

2011. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a linket!

Igazából nekünk saját célra lesz, szeptember óta tanulok Pesten és nagy valószínűséggel maradok is. Ha megtalálnánk álmaim otthonát biztosan nem adnék rajta túl egyhamar. :)

2011. febr. 24. 22:21
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze ettől függetlenül még jó vételt szeretnénk csinálni, amit később sem bánunk meg. Apum nem kapkodja el a dolgot, csak most érkezett el az az idő, amikor tényleg úgy érzem hogy megtaláltam azt a lakást amilyenre mindig is vágytam.
2011. febr. 24. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!