Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri manapság lakáshitelhez...

Megéri manapság lakáshitelhez folyamodni?

Figyelt kérdés
Édesanyám bíztat, hogy vegyek fel egy lakáshitelt és ameddig dolgozom, kiadhatnám albérletbe, így forogná az árát. Meg persze attól bele fizetnék én is és elvileg így lehetne egy lakásom. Nem tudom, hogy mennyire lenne ez bölcs lépés. Két hónapja járt le egy autó hitelem. Az borzasztó volt. Mi lehet a lerosszabb ami történhet? (ha nem tudnám esetleg fizetni)
2011. febr. 25. 06:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod fizetni, akkor a bank elárverezi a lakást jóval alacsonyabb áron az értékénél. Szerintem ma lakást venni hitelből csak akkor érdemes, ha valóban ott akarsz lakni. Ha kiadod albérletbe, akkor nem biztos hogy kapsz érte annyi albérleti dijat, mint amennyi a hiteltörlesztésed.
2011. febr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy mennyi lenne a hitel és a törlesztőrészlete. Sok embert ismerek,akiknek az albérlet fedezi a törlesztést.

De: bármikor munkanélküli lehetsz,akkor már gond lehet.

A kiadott lakást is karban kell tartani időnként. Az albérlőt pedig nagyon meg kellene válogatni.

Akkor érdemes ma venni lakást,ha benne is laksz.

2011. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, hogy mit mondanak a Viktorék április 15 után, amikor lejár a kilakoltatási moratórium, és utána gondold át mégegyszer a kérdést.
2011. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!