Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladhatom-e a házamat, ha van...

Eladhatom-e a házamat, ha van rajta hitel!? 4 éve fizetem a törlesztöket és 35 évre vettem fel a hitelt! Megkaptam az egy gyerek után járó szocpolt is!

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, el, de csak akkor, ha a vevőt is hitelképesnek fogadja el a bank, mert utána neki kell(ene) fizetni a törlesztőrészletet.

Szoc.pollal nem tudom mi a helyzet, talán az életben nem veheted igénybe még egyszer.

2011. márc. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nagyontamas ***** válasza:

Amit az előttem szóló mondott, az elméletileg korrekt, na de a gyakorlat!

Eladás alatt ugye az ember azt érti, hogy van valamije azt pénzért cserébe odaadja másnak.

Ha deviza hitelt vettél fel, akkor lehet, hogy ma már a lakás nem ér annyit, mint a rajta lévő jelzálog.

A másik, hogy egy ilyen hitel átvállalás egyenlő az öngyilkossággal.

Kicsit jobb a helyzet, ha forint hiteled van.

Persze az elmúlt négy év alatt a tőketartozásból így is alig törlesztettél, hiszen a 35 éves futamidő általában ezzel jár együtt. A lakásárak meg azóta nem igen emelkedtek, sőt ha a kilakoltatási moratórium véget ér egyenesen zuhanni fognak.

Szóval, ha találsz egy balekot ne nagyon alkudozz vele, "ha megnyerte, had vigye"!

Tudom ez amit leírtam, nagyon rosszul hangzik, de sajnos ennek van realitása!

2011. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!