Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befolyásolja az A-hitel az...

Befolyásolja az A-hitel az ingatlan-hitel igénylésemet?

Figyelt kérdés
Ha van már egy meglévő A-hitelem, amin mínuszba vagyok, és most akarunk ingatlan-hitelt igényelni, az milyen mértékben befolyásolja az elbírálást? Kérnek az elbíráláshoz folyószámla-kivonatot. Visszadobhatják emiatt a hitelkérelmet?
2011. márc. 1. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

ha az utolsó 2 havi számlakivonatod nem mínuszos, akkor nem lesz gond (ha olyan bankot választasz, ahol elég a 2 havi kivonat).

Ha problémás a számlakivonatod, akkor vásárlás előtt érdemes lenne beszélned egy tapasztalt hiteltanácsadóval, esetleg előszűretni az anyagod.

Egy tapasztalt hiteltanácsadó :)

2011. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! ÉS mit jelent az előszűrés? Mennyibe kerül? Milyen gondok lehetnek belőle?
2011. márc. 5. 08:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem néztem vissza ide....

szóval ez előszűrés az természetesen díjtalan, mármintha olyan hiteltanácsadód van, aki díjmentesen dolgozik. pl. én is ilyen vagyok. Bankonként változó az előszűrés. Én elszoktam kérni pár adatot az ügyféltől, ami alapján tudok kalkulálni, majd elküldöm banknév nélkül a kalkulációt (megbeszélés tárgya a banknév kiadása). Ebből az ügyfelek választani szoktak. Ha megvan a szimpatikus bank, ami egyezik az igényeiddel és számodra vállalható, akkor megmondom, hogy a teljes banki előszűréshez, még az adásvételisz. előtt mi szükséges. Van, ahol a kölcsönigénylőt kitöltve, szkenelve átküldöm emailen egy banki kontaktomnak és 1 napon belül átfuttatják a banki minősítőn, de van olyan bank is, ahova eredetiben be kell adni az anyagokat, kivétel az adásvételit és kb. 1-2 napon belül a központ elbírálja az anyagot. Ha az ingatlan értékében is bizonytalan vagy, akkor előzetes becslést is kell kérni, itt a becslés díját ugyanúgy ki kell fizetni, mintegy hiteligénylésnél, de ha minden jól megy, akkor folyósítást követően visszafizeti ezt is a bank.

2011. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!