Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudna segíteni valaki? Szocpol...

Tudna segíteni valaki? Szocpolt fizetek vissza, mert annak felvételét követően meddőség alakult ki.

Figyelt kérdés
Sajnos két nagyműtétet követően lombikprogramot javasoltak, melyben egy alkalommal részt vettünk. Maximális alkalmat amúgy sem engedte volna az idő, mivel egy év próbálkozást két nagy műtét követte, tehát jó esetben is 3 lombik lehetett volna. Sajnos nem jutottunk el addig. A bankban azt monták egy éve, hogy kamatmentességre van lehetőség, vigyünk igazolást. Vittünk. Erre kamattal kell visszafizetnünk. A bankban nem tudtak segíteni, mert állítólag nem fordul még elő ilyen, hogy valaki azért kell viszzafizesse, mert nem használta ki az 5 alkalmat. Szóval most nem tudom mivan. Kamatmentes lenne, vagy csak áltattak. Köszi ha valaki válaszol!
2011. márc. 8. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De ezt nem értem, addig nem vagy meddő, amig nem használtad ki a lombik nyújtotta lehetőséget. Miért nem csináljátok a lombikot???

Addig persze, hogy kamattal kell visszafizetned.

2011. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kaptunk egy papírt, hogy akkor nem kell visszafizetni, ha a jelenleg támogatott maximális 5 lombik sikertelen. Tehát akkor elengedik. DE! nálam a pobléma nem az első évben alakult ki, tehát az 5 lombik - ha nem merül fel komplikáció és megy a maga útján kb 4-6 havonta- kb 3 év lenne. Mivel nincs két éve az első lombik, nem lett volna idő mindre. És azért lelkileg is taccsravágott, hogy természetes úton nem akart sikerülni. A bankban pedig azt mondták ilyen esetben úgy tudják kamatmentes, vigyek papírt. De nem lett az, a bankban ígérték, hogy hívnak, hát ez nem történt meg, levelet is írtam, csak hogy ha más ne adj ég így jár, akkor legyenek felkészültebbek, mefgfelelő tájékoztatást adjanak. amúgy már nem is érdekel, meg törlesztem is, épp elég rossz így is, csak szerettem volna tudni, hogy akkor mi az igaz.
2011. márc. 9. 17:18
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ! Tényleg csak nem értettem hogy miért kértek papírt és miért mondták. Tehát eléfogadom, ha kamattal kell, meg így is törlesztem már, csak nem értem..
2011. márc. 9. 17:20
 4/12 A kérdező kommentje:
* elfogadom - bocsi
2011. márc. 9. 17:20
 5/12 anonim ***** válasza:

OK, elcseszték... Má csak egy kérdés: miért nem csináljátok azért közben a lombikot? Mert azt nem értem...

Bocs a kérdésért, nekem 3 lombik gyerekem van...

2011. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%

Biztos megharagszol a válaszomért de issé felháborító,hogy én aki három egészséges gyermeket szültem,spontán módon(természetesen estem mindig teherbe) nekem nem jár a szoc.pol a mai törvények szerint(most vettük volna fel mivel a harmadik babóm 6 hónapos most lettünk nagy családosok)de bezzeg akinek még egy sincs az a régi törvényekben felvehette.Miért is?nincs is gyereked!

Ez marha nagy sz.e.m.é.t.s.é.g

2011. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó, sajnos valami marha nagy tévedésben élsz.

Te pont ugyanúgy felvehetedd volna, mint a kérdező.

A megelőlegező szocpolt BÁRKIO felvehette, ha vállalta 1-2-3 gyerek megszülését, felnevelését.

Itt csak az a kérdés, hogy te MIÉRT NEM vettél fel ilyet?

Miért másokat szidsz, akik éltek a lehetőséggel és felvették???

Menj és csapkodd a fejed a falba, amiért te nem kérted... és ne mmásokra legyél kiakadva.

2011. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem mondom, hogy nem csinálunk több lombikot, csak nekem idő kellett, lehet nagyon lelkis vagyok nem tudom.Olyan rossz az egész, nap mint nap sírógörcsöm volt utána és idő kellett. De remélem jövő ilyenkor már babás leszek :-) Igazából tényleg a kérdésben foglaltakat akartam megtudni, akkor ezek szerint így kell visszafizetni. Még egyszer köszi a válaszokat mindenkinek!
2011. márc. 10. 17:04
 9/12 anonim ***** válasza:
szia, a régi szocpolra vonatkozó jogszabály részletezi, hogy mikor nem kell visszafizetni. Próbáld megkeresni, ha nem megy, akkor írj privit és megnézem, mert szerintem a másik gépemen megvan. HIteltanácsadóként betéve tudtam, de már egy két év nem volt rá szükségem és a visszafizetés feltételeivel nem is foglalkoztam, de úgy rémlik, ha orvosi papírokkal támasztod alá, hogy nem lehetett baba, akkor kamatmentesen kellene visszafizetned, de a törvény felsorolja egy csomó pontban, hogy mikor hogyan kell visszafizetni...
2011. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kérdezô!

Sikerült a baba?

2012. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!