Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtásnál, ha nincs elég...

Végrehajtásnál, ha nincs elég fedezetem, mi történik?

Figyelt kérdés

600 ezer ft-ot kellene egyben fizetnem, mert 3 hónapig nem tudtam fizetni a törlesztőt.

Megjött a végrehajtótól a papír. Próbálok vele alkudozni, hogy fizethessem részletben, mert találtam munkahelyet.


Ha nem engedik meg, de nincs annyi értékű ingóság a lakásban, akkor mi az eljárás?

A lakásom 100%-os hitelre van, arra már nem tudnak terhelni ugye?

Köszönöm a válaszokat.


2009. febr. 22. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekli a végrehajtót, hogy az ingatlan mennyire terhelt.

Ha munkahelyed is van, akkor oda megy a fizetésletiltás, az ingatlanra pedig valószínűleg bejegyzik a végrehajtási jogot. Ezt nem igazán szeretik a bankok, akár az ingatlan elvesztése is bekövetkezhet, ha nem figyelsz.


Amit tegyél: a végrehajtóval egyezz meg és az egyezséget írjátok le papírra. Azonban ne sok jóra számíts, hogy évekig hajlandóak ennyi pénzre várni. Ha kb. egy éves futamidőt vázolsz fel, akkor még bele is mehetne, de az, hogy három-öt-tíz évig fizesd vissza havi húszezrenként, az nem működik ebben a szakaszban.

2009. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

a házunk 100%-ban terhelt, így már nem tudják rárakni a hitelt.

elárverezni nem fogják, mert a lakáshitel fizetve van.

olyan nincs, hogy pl 300 ezerért el tud vinni, a másik 300 meg veszteség a banknak, mert nincs fedezet, nem tud mit elvinni?

munkahely is csak úgy van, hogy kiskönyvvel.:(

családi pótlékhoz is hozzá nyúlhatnak?

2009. febr. 22. 14:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia4
2009. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De rakhatnak az ihgatlanra is végrehajtást!Nagyon tévedsz!A mienk is túlvan terhelvel!Ha nem tudjuk eladni akár le is foglalhatják!Egy másik ügyböl kifolyolag!Amugy meg a lakáshietlt mi is fizetjük!Nagyon vigyázz ha nem tudsz megegyezni a végre hajtoval,És a fizetésedböl ha mondjuk valami miatt nem tudják tiltani,ráterhelhetik akár a lakásodra is!De AMINT BEJEGYZIK A FÖLDHIVATALNÁL A BANK EGYBÖL FELFOGJA MONDANI A LAKÁSHITEL SZERZÖDÉST!Ugy tudom a családi pótlékból is tilhatják azt olvastam a polgári törvénykönybe a 33%-át.
2009. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
BOcsi az elejét elirtam:De rakhatnak az ingatlanra is végrehajtást!
2009. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a családi pótlékból nem tilthatnak le, az a gyerek megélhetését veszélyezteti.Bakosné
2009. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Az igen ,de ha megnézitek benne van a polgári törvénykönyvben ,hogy vonhatják birósági tartózás fejében 33%-áig.
2009. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
ebben az esetben sajnos hozzá nyúlhatnak a családi pótlékhoz.
2009. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Adok egy teljesen haszontalan választ.

A végrehajtás egyes részleteiről a Polgári Törvénykönyv, csak mint keretszabály rendelkezik.


Igazából a bírósági végrehajtásról szóló törvény rendelkezései az irányadók.

Családtámogatási ellátásból családtámogatási ellátást lehet levonni. Lakáshitelt, adótartozást, BKV bírságot, stb., nem!!!

2009. febr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
simán ráterhelik a lakásra és elárverezik. Nem foglalkoznak vele, hogy jóval többet ér. Mi is most csináljuk, tartoznak nekünk 4 éve 1,5 millióval, 1 évre adtuk a pénzt. már a kocsit elvették a sráctól most jön a háza, amin hitel van és rengeteg adósság. Már a fizuját is vonják nekünk.
2009. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!