Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzügyi tanácsadók! Vegyek...

Pénzügyi tanácsadók! Vegyek fel szabfel. Jelzáloghitelt, hogy összevonjam a tartozásaimat?

Figyelt kérdés
van egy rakás(6) kisebb hitelem,havi 120 körül fizetek rájuk törlesztést. az összegük durván 4M Ft,6-10 év van hátra belőlük. van egy tehermentes ingatlanom,és a jelzáloghitellel csak havi 45 körül lenne a törlesztőm 10 évre. egyértelműnek tűnik a választás,főleg,mert a kettőnk fizetése mindössze 150ezer forint/hó. mégis:volt már lakáshitelem,amit a válság kirobbanása után nem bírtunk törleszteni,hitelátvállalással egy forint nélkül átruháztuk másra,miután három évig nagy nehezen fizettük,szörnyű volt. most gyakorlatilag nyomorogva,de fenn tudjuk tartani magunkat,és a lakásunkat nem viheti el senki,emiatt ódzkodom újra elzálogosítani. mi lenne a jobb megoldás?
2011. márc. 29. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol élsz? Mit csinálsz? Küldj egy e-mailt! Ezek ismeretében lehet valamit javasolni. általánosságban nehéz.
2011. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha a kis kölcsönöket nem fizeti valaki, akkor is ráterhelhetik jelzálogra, szerintem is egyszerű a választás. De nagyon fontos hol váltjátok ki. és egyáltalán melyik bank váltja ki. (lehetőleg az OTP-t alapból ki kellene lőni)
2011. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
fizetjük a kölcsönöket...
2011. márc. 29. 21:51
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nem, úgy értem, sokan azért vesznek fel személyi kölcsönt, mert így nem vehetik el a házukat. Tévedés, igenis rá lehet terhelni ilyenkor a házra is, ha nem fizetik a hitelt.
2011. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem az a kérdés,hogy hol vegyek fel,több bankban is voltam,szívesen adnának:-) csak félek,hogy mondjuk 10 év alatt annyit emelgetik a kamatot és kezelési költséget,hogy megint sok lesz a törlesztő,és a másik nagy félelmem,hogy az ingatlanok tovább értéktelenednek,és megint ott találom magamat,hogy több a hitel a lakáson,mint amennyi a forgalmi értéke,akkor pedig a bank akár azonnal is felmondhatja a szerződést vagy követelhet tőkeemelést. a kis hitelek,amik most vannak,apránként elfogynak,ha fizetjük,a jelzálog tuti 10 évig felettünk lebeg.
2011. márc. 31. 08:33
 6/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor kérj olyan ajánlatot, ahol nem emelkedhet a törlesztő részlet, pl UCB-nél Budget Fix, nekünk is ilyen van
2011. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

oké, hogy voltál egy csomó bankban és szívesen adnak, de egy jó hiteltanácsadó, aki lelkiismeretes, felhívja a figyelmed a kisbetűkre és egyből kalkulál több bankra, mely kalkulációk tartalmazzák a mostani, az első kamatperiódust követően várható törlesztő részletet valamint az összes felmerülő banki költséget, kedvezményeket. Nem Te rohangálsz a papírokkal, hiánypótlásokkal és a földhivatali jelzálogbejegyzést is díjtalanul megcsinálja helyetted. Ez jelentős időspórolás...


amúgy, ha ennyire félsz a kamatemelésektől, akkor válassz fix kamatperiódusú hitelt, bár én nem tenném, mert ahol 5-10 év a kamatperiódus, azok úgy vannak beárazva, hogy alapból magasak a kamatok és jobban jársz, ha olcsóbbal kezded... de a Te döntésed. Hosszú kamatperiódus van az AXA, UCB, UNICREDIT bankoknál.

2011. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

már szívattak meg azzal,hogy elutaztam minden papírral Budapestre olyan tanácsadóhoz,aki azt hirdette,és a telefonban is azt mondta,hogy persze,hogy megoldja a hitelt,persze,hogy előzetes költségek sem lesznek. aztán csak hívtak,hogy menjek el ide-oda,vigyek ennyi-annyi pénzt,fizessek be számlára értékbecslési meg még két másmilyen díjat...mondtam,hogy nem erről volt szó,de akkorra már elköltöttem egy csomó pénzt benzinre,tulajdoni lapra,kötöttem biztosítást,mert feltétel volt,szabadságokat vettem ki a munkahelyemen...végül egyedül intéztem el mindent a saját településemen. szóval kedvesek vagytok,hogy ajánlkoztok,de nem kívánom igénybe venni -főként fővárosi-ügyintéző segítségét,csak véleményezést kértem tőletek,mint bennfentesektől.

ma úgy ébredtem,ha felveszem a hitelt,akkor még megtakarítani is fogok tudni,mondjuk egy lakáskassza v. fundamenta számlával,az valamelyest biztonságot nyújthatna. ez a fix törlesztőrészletes konstrukció viszont nagyon tetszett,nem is tudtam,hogy bizonyos bankok ilyet nyújtanak. utánajárok,és köszönöm mindenkinek a segítséget.

2011. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A Fundamentát ehhez nem ajánlom!!

Az csak lakáscélra használható, de a hitel kiváltott szabad-felhasználású jelzáloghitel nem tartozik abba a körbe amire fel lehet használni. Inkább az Union megtakarításait ajánlom e célra. rugalmasabb mint az LTP /Funda/ és fel tudod használni betörlesztésre is.

2011. márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Bocsi megelőzve a sok kérdést, még a 30% ÁT mellet sem!!

30% évi ÁT kb. 10 évnél 5, max.6 % éves kamatra jön csak ki. Ezt mindazért, mert e-mellé mást nem adnak csak évi 1% kamatot és az ÁT nem kamotos kamat elvén működik, csak az éves befizetésre.

2011. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!