Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha most lenne 5 millió forinto...

Ha most lenne 5 millió forintotok, mibe fektetnétek, hogy a legtöbb pénzt hozza? Mit kezdenétek vele?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb varosban garazsokat vennek belole, nem tudom mennyit tudnek, talan 2-3 garazst, es kiadnam berbe. Havi 10-12 ezer Ft-ot hozna egy garazs (bar most kulfoldon elek, lehet hogy mar tobbert mennek a garazsok, nem tudom). Csak meg kell venni, es ki kell adni, a legegyszerubb penzszerzes.

Ennyi penzbol lakast sajnos nem lehet venni ott, ahol erdemes, Budapest, Gyor, ha lehetne, azt vennek, es kiadnam alberletbe.

2009. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk ennyiért már lehet venni egy lelakott 3 szobás lakást.Anyagáron felújítanám./mert sokmindent megtudunk csinálni/.Aztán 7,5 milláért eladnám.Megint vennék egy lelakottat azt is felújjítanám és kiadnám.

Most pont ilyesmin gondolkodunk,csak az a baj,hogy nincs még a kezünkben az 5 milla....

Válalkozást semmi esetre sem indítanék,az ingatlan biztosabb.

2009. febr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat:) Én is pont ilyesmikben gondolkodtam, csak így végiggondolva nem tűnik nekem akkora üzletnek, hiszen ha bankban tartanám tegyük fel 10%-os éves kamatra akkor jobban járok mintha 3 garázsból jönne bérleti díj. A lakás meg az illeték miatt nem az igazi szerintem:S
2009. febr. 28. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

az a baj, hogy rengeteg penznek tunik, de sok dologhoz keves (pl ingatlan). bankba nem tudom erdemes e tenni, en utanajarnek, hogy tehetem e kulfoldi bankba.. de valoszinuleg nem hagynam forintba (de fontba se valtanam at)


ha NEKEM lennne 5 millam, akkor lehet, hogy vennenk egy nagyobb lakast, mivel 30 nm-es a lakasunk, es a napokban fog szuletni a baba, es ennyibol mar talan lehetne venni egy nagyobbat, ugy, hogy eladjuk a meglevot. de lehet, hogy azzal is varnank, meg kisbabaval nem jo koltozkodni.

szóval azt hiszem, az elso mellett döntenék én is

2009. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosan tudod, hogy nem fog kelleni a penz, akkor kosd le eves kamatra. Amugy ha havira kotod, nem sokat fizet.

Azert lenne jobb a garazs, mert azt barmikor eltudod adni, ha megszorulsz, de kozben azert folyamatosan jon a penz havonta. Ha nem szorulsz meg, nem kell a penz, akkor ok. Viszont ha kell, akkor elveszited az osszes kamatot, mivel evkozben nem tudod felvenni. En evesre soha nem kotnem le a penzemet. Hat, ha nagyon-nagyon millimos lennek, amugy soha.

2009. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most több helyen láttam a városban, hogy kis területekből parkolókat alakítanak ki. Körbezárják drótkerítéssel és parkolóhelynek hirdetik meg. Persze a belvárosban éri meg. Nem tudom, hogy magánszemélyként ezt lehet-e csinálni, szerintem céget kell hozzá létrehozni és az önkormányzatnál lehet talán érdeklődni a területek felől. A parkolás amúgy sem túl olcsó dolog.
2009. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem szabad ingatlanba fektetni. Befektetési jegybe, részvénybe és más efféle szemétbe szintén nem. Én államkötvényeket vennék belőle, pl. néhány hónap múlva lejáró DKJ-ket. Ezektől könnyű megszabadulni, ha baj van, ugyanakkor jó a hozamuk (évi 9% most). 5 millióból évente 450 ezer bevétel egész jó kis mellékjövedelem.
2009. márc. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én tudnák egy jó befektetést ajánlani.Havi szinten 10-15%-ot hoz.Ha gondolod írj privit...
2009. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen részvényekbe.


A havi 10-15% pedig szép leányálom, remélem nem kajáltad meg. Ha valaki erre képes lenne, nem ajánlgatná neked. :)

2012. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!