Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vannak tapasztalatok életbizto...

Vannak tapasztalatok életbiztosítással kombinált hitelekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 15:23
 1/5 anonim válasza:
Szia! Vannak igen én ilyenekkel foglalkozom és az eddigi ügyfeleimnek csak ezt ajánlom, mert ez éri meg jobban! Nem a bank viszi az egész havi törlesztést! A tőkét az életbiztosításba fizetik a kamatot és a költségeket pedig a banknak! És olcsóbb is!
2009. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Igen, vannak tapasztalataim. A statiszták szerint ezek a hitelek azok, amik a leginkább "bedőlnek". A legtöbb hitelközvetítő, bank nem mondja el, hogy szinte kiválthatatlanok. Azt sem mondják el, hogy az első két év tőke befizetése, ha valaki át szeretne menni egy másik bankba, elveszik. Azt sem reklámozzák, hogy a hitelközvetítő majdnem dupla jutalékot kap érte, mert köt egy hitelszerződést és egy biztosítást is egyszerre.

És azt sem mondják el, hogy mindent együttvéve bizony egyáltalán nem olcsó és senki nem tudja előre garantálni, hogy az évekig biztosításban gyűjtögetett pénz elég lesz-e a végén a végtörlesztésre.


Üdv, egy "öngyilkosjelölt" hitelközvetítő, aki figyel a részletekre.

2009. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom miert kellett lepontoszni, nagyon ertek a szakmamhoz! (elso voltam)
2009. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak. Hitelezéssel és biztosításokkal foglalkozom. Ez a fajta hitel 2 élű fegyver.

Egyrészt nem folyamatosat törlesztesz tőkét a bank felé, hanem csak meghatározott (10. 15. 20. év, esetleg csak a futamidő végén). Tehát ha felvettél 10 milliót, akkor annak a kamatait fizeted akár 10-20 évig is, mert közben nem csökken a tartozásod.

Másrészt ha a biztosításba történt befektetés jó hozamot hoz, az is előfordulhat, hogy a futamidő végén, ha kifizetted a hitelt, még marad is nem kevés pénzed. Ha viszont nem volt jó a hozamod, akkor még pluszban kell becsengetni a banknak.

Tényleg nehéz ezeket a hiteleket kiváltani.

Ha el lehet kerülni, akkor nem ezt szoktam javasolni.

Ha viszont garantálva látod, hogy a biztosítás jó hozamokat fog elérni, megbízol abban, aki ezt kezelni fogja, akkor van értelme a dolognak, de mindenképpen vállalsz egyfajta kockázatot, ami lehet ó is, rossz is.

2009. márc. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is ilyet vettem fel, elég gáz mert állítólag nem lehet semmit se vele csinálni, se futamidő hosszabítás se semmi, pedig a törlesztőnk - ami ugyebár csak a kamat + kezelési ktg. - a duplája lett, és ezen felül még fizetjük az életbiztis megtakarítást.

az előttem írók értenek hozzá valami 5let,hogy mit csináljunk?

2009. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!