Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgős segítséget kérnék! Hol...

Sürgős segítséget kérnék! Hol tudhatom meg, hogy milyen végzettséget fogadnak el PSZÁF hatósági vizsga helyett hitelközvetítéshez?

Figyelt kérdés
Hitelközvetítőnek jelentkeztem. Június 30-ig PSZÁF hatósági vizsgát kell tenni. Úgy tudom, felsőfokú végzettséget el kell fogadjanak. Mindet? Ha nem, akkor melyiket. Én Pénzügyi és Számviteli Főiskolát végeztem.
2011. ápr. 22. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénzügyi szolgáltatásközvetítő hatósági képzés

A 2009. évi CL törvénnyel módosított 1996. évi CXII törvény szerint a pénzügyi szolgáltató tvékenységet-, így a hitelközvetítést is 2011. január 1-től csak az a személy végezheti, aki az alábbi személyi követelmények közül valamelyiknek megfelel:

a.) szakirányú felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, vagy

b) középfokú végzettséggel és szakképesített bankreferensi szakképesítéssel, vagy

c.) középfokú végzettséggel és banki, befektetési termékértékesítői szakképesítéssel, vagy

d.) középfokú végzettséggel és befektetési tanácsadói szakképesítéssel, vagy

e.) középfokú végzettséggel Magyar Bankszövetség Felsőfokú Bankszakmai oklevelével, vagy

f.) középfokú végzettséggel, és a b)-e) pontokban foglaltakkal egyenértékű szakképesítéssel, vagy

g.) legalább középfokú végzettséggela PSZAF által kiadott közvetítői hatósági vizsga letételét igazoló tanúsítványával rendelkezik.

A g.) pontban részletezett PSZAF által kiadott tanúsítvány pénzügyi szolgáltatásközvetítői hatósági képzésen való részvétellel, és az azt követő sikeres hatósági vizsga letételével szerezhető.

2011. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javaslom elolvasni..

[link]

2011. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A gondom változatlan, itt is csak szakirányú felsőfokú végzettséget ír. De mi tekinthető szakirányú végzettségnek?
2011. ápr. 22. 19:05
 4/4 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy bármilyen diploma megfelel.
2011. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!