Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyivel nőtt a hiteletek?...

Mennyivel nőtt a hiteletek? Mennyit vettetek föl, hány évre, mire, és milyen alapú?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne pontozzátok le egymást, kíváncsiságból kérdezem.


Köszönöm a válaszokat.


2009. márc. 5. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2004-ben vettünk fel svájci frank alapon 5millió Ft-ot 20 évre, lakásra.

A legjobb havi törlesztésünk 2007-ben volt, ekkor pár alkalommal kb. 34eFt-ot törlesztettünk, de az átlagos 36-38eFt volt.

Múlt hónapban 45eFt volt a törlesztés.


Ezt nem kérdezted, de szerintem nagyon fontos: kezdetben kb. ugyanannyival csökkent a tőke, mint amennyi a kamat volt, most kb. a kamat a tőketörlesztés duplája.


Megérezzük a növekedést, de én azt vallom, hogy még így is jobban járunk, mintha forint alapú jelzáloghitelt vettünk volna fel, mert annak a fix törlesztése havi 50eFt lett volna. Durva számítás szerint kb. 700.000 Ft-al még mindig beljebb vagyunk.

2009. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2006 elején vettünk fel CHF alapú hitelt, 2,5 M Ft-ot 6 éves futamidőre. 40 e Ft volt a törlesztőrészletünk, de volt, hogy csak 37-38 e Ft-ot szedtek be a számláról. Most hónapok óta 50 e Ft felett fizetünk, múlt hónapban már 54 e Ft volt a törlesztőrészlet és megkaptuk a szerelmes levelet is a banktól, melyben közlik, hogy a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettek emelik a kamatot, úgyhogy most 10-én ha az árfolyam így marad 58 e Ft körül fizetünk. Viszont nem sírok, mert tisztában voltam vele, hogy milyen kockázatokkal jár a deviza hitel, én döntöttem úgy, hogy ezt választom, pedig tudtam, hogy csökkenhet, de jelentősen növekedhet is a törlesztőrészletem, nem kényszerített rá senki, hogy felvegyem. Ezt a 3 évet, ami még hátra van majdcsak kibírjuk valahogy.
2009. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2004 nyarán vettünk fel 3 milla CHF alapú hitelt lakásvásárlásra 10 évre. Mivel nem volt az adott banknál bankszámlánk, nyitottunk egyet, és minden hónapban 40 ezer ft-ot utaltunk rá. A törlesztést kb. 35 ezerrel kezdtük, azóta 2008 év végéig folyamatosan csökkent a havi törlesztés, egészen 31-33 ezer forintig. Most 2009-ben közelít a havi törlesztés a 40 ezerhez, de mivel erről a számláról sosem szedjük le a maradék pénzt, még nem érezzük annyira a válságot.
2009. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7M-t vettem fel 1.5 éve, eddig 39 volt most 16 ezerrel több, így jártam, van még 14 év, úgy gondolom ha marad így az árfolyam vagy rosszabb lesz, életem végéig sem tudom kifizetni, várok még 3-4 évet és ha nem változik semmi pozitívan kénytelen leszek drasztikusan változtatni magam és a családom életén, pl. külföldre megyünk.
2009. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 6. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!