Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok hitelt? Ilyen feltéte...

Kaphatok hitelt? Ilyen feltételekkel.

Figyelt kérdés
22vagyok 2009.novembere óta vagyok a cégnél havi szerződés hosszabbítással 96-os alappal 3M-ot szeretnék felvenni lakásvásárlásra.Nem tudom számít-e az Ersténél vagyok.Volt már folyószámla hitelem is amit nehezen de kifizettem!Szerintetek elküldenek vagy megfontolnák a hitelt?
2011. ápr. 26. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Á, teljesen esélytelen ingatlanfedezet nélkül...


Ha 3 gurigát veszel fel 15 évre, akkor a havi törlesztőd konstrukciótól függően ~45e körül lesz. Épelméjű bankos 96 nettóra nem ad ki 45e havi törlesztőt, úgysem tudnád fizetni alapon.

Ugyan ez 20 évre alig kevesebb, ~40e körül, szintén nem fog átmenni...


Ehhez jó kezes vagy ingatlanfedezet kell majd.

2011. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ki számít jó kezesnek vagy ingatlan fedezetnek?
2011. ápr. 26. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ingatlan fedezetnek bármilyen a te tulajdonodban lévő ingatlan (aminek az értéke több, mint amennyi hitelt akarsz felvenni) megfelel általában. Akár az az ingatlan is, amit meg akarsz vásárolni, ám ebben az esetben azt elvárják, hogy ne 100% hitelből vedd, hanem 25-50%ot fizess ki kp-ban és utána az ingatlan lesz a fedezeted.


Jó kezesnek az számít, akinek van miből fizetnie... Ergo van tehermentes ingatlana, sok lekötött kp-ja, stabil munkahelye, melyről a fizetés a bankszámlára érkezik, stb. És természetesen aláírja, hogy kezeskedik érted (ezt általában épeszű ember maximum családon belül teszi meg).

2011. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!