Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig zuhanhat a forint a...

Meddig zuhanhat a forint a svájci frankhoz képest?

Figyelt kérdés

Egy svájci frank alapú lakáshitelbe szeretnénk betörleszteni lejárt lakástakarékot (740.000Ft.). A frank most gyorsan emelkedik a forinthoz képest. Ezzel egyre többet vesztünk. egy hét alatt egy 100-ast! Érdemes most befizetni, és nem várni, hátha jobb lesz a forint?

A bank számláján van a pénz, már csak jóvá kellene íratni, de érdemes várni?


2009. márc. 6. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most ne törlesszétek bele! Én mindenképpen várnék, feltéve ha lehet.
2009. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon komoly nemulass lesz még itt. Senki nem lát igazán előre, de még az optimisták szerint is egy év, míg valami lesz, addigra meg akár 300-ig is elmehet a frank.


Szerintem, ha ez a 740 ezer forint viszonylag jelentős része a hitelnek, mondjuk fele-harmada (máshogy mondva maximum 1,5-2 milla tartozásod van még), akkor érdemes lehet beletenni. Ha ennél sokkal több, akkor többet vesztesz a különböző előtörlesztési díjakon, mint amit valószínű nyersz. Ha mindenképp be kell tenni az előtörlesztésbe, akkor inkább most, mint később.


Azért nézd meg, hányszor törleszthetsz előre (az én hitelemben összesen 1 ilyen lehetőség van), mibe kerül, stb. Lehet jobban jársz ha beteszed valahova év 10% akciós kamatba 2 hónapra, aztán megnézed, mi történik. Az is egy kérdés, hogy nem esel-e el valami kedvezménytől, ha lakástakarékot nem lakáscélra használsz, mert azt hiszem, akkor valami adókedvezmény vagy ilyesmi elvész. Illetve hogy mennyi ideig várhatsz, mert ha több év, akkor érdemes lehet kivárni.

2009. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
87%

Közgazdász vagyok és 8 évet tőzsdén dolgoztam.


Időszakosan várható további gyengülés, de az Európai Unió tagjaként nem lesz államcsőd.


Ilyen árfolyamon nem szabad előtörleszteni és fel kell készülni, hogy még 10-18 hónapig lényegesen magasabb törlesztőrészleteket fogunk fizetni a deviza alapú kölcsöneink után.

De a piacok megnyugvása után várhatóan 5-10 hónapon belül az árfolyam EUR esetében 300 Ft alatt várható. Amennyiben megfelelő reformokat hoznak akkor 280-290 EUR árfolyamra lehet számítani.


Az más napra tartozik, hogy ezeket az intézkedéseket ha nem hozzák meg akkor sokkal tovább elhúzódhat a válság.

2009. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek mondom, hogy itt azon a kicsi HA-n van a hangsúly, amire őszintén szólva alig látok esélyt.
2009. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!

A 740 ezer forint egy 1.2 milliós lakáshitelnek lenne a része.

Nagyon durva, hogy a múlt nyáron sokkal jobban áltunk a törlesztésben, mint most. Csak akkor még nem járt le a lakástakarék.

2009. márc. 8. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Mai hírek szerint az MNB beavatkozást tervez a forint erősítésére. Szerintem érdemes kivárni, mit érnek el.
2009. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!