Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebay-Paypal tranzakcióval...

Ebay-Paypal tranzakcióval kapcsolatban segítség? Böv lent

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem e-bay illetve paypal-es dologgal kapcsolatban , aki ért hozzá és tapasztalt benne kérem válaszolja meg a kérdéseim , nagyon köszönöm.

1: e-bay-en lehet-e frissen (pár tranzakciós pár értékeléses tagként) eladni dolgokat kisebb nagyobb tárgyakat , menyire vesznek új tagnak számitó embertől ?

2: Hallotam valahol olyat hogy e-bay paypal-al nem lehet csalni mert viszakapja a pénzt a vevő ha esetleg az eladó nem küldené a megvett árút , ez igaz-e ?

3: Visszatérve a 2. kérdésemre én 1 hónapja nem kapok meg egy terméket Hongkongból egy ezüst nyakláncot amire paypal-en fizetem és 3600 ft volt az ára átszámitva. Lehet-e ilyenkor valamit tenni , mi a teendő ha az eladó nem küldi a terméket ?

4: Ha paypal-en megvesznek tőlem egy terméket akkor a pénzt a paypal accountomról áttudom utalni amint a paypal-en jóváíródott a saját belföldi bankszámlámra egyből , vagy meg kell várnom amíg az ebay-en történő adás-vételt értékeljük ?

5 és egyben az útolsó :-) :Fizetéskor a bankkártyámról azzaz a belföldi bankszámlámról vesznek le pénzt ,de ha én kapok pénzt akkor én a paypal-re kapom vagy egyből a belföldi bankszámlámra kapom , illetve ha nem akkor hogyan lehet paypalröl pénzt utalnom belföldi számlámra.

Ennyi lenne , aki sorban válaszol rá az ellőt le a kalappal és köszönet neki :) Amugy most csak vásároltam eddig és a bankszámlámról vonták le de mindig napokig log a levegöbe a pénz mármint a bankom netbankon azt irja hogy pl.: egyenleg: 3000 ft elérhető egyenleg: 200 ft mondjuk ha vásárolok egy 2800 ft-s terméket. A paypalon 0.00 $ van és nem is volt rajta még egy sem. De mint mondtam eddig csak vásároltam de megprobálkoznék az eladásal is. Köszönöm


2011. máj. 6. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem igazán pl: én is olyantól veszek terméket akinek 1. jó a visszajelzése 2. aki nem csak 1-2 darabot adott el. Meg szerintem Magyarországról nem tudsz küldeni annyiért amennyiért kintről küldenek ide hozzánk.


2. Igaz persze ha tudsz angolúl.


3. Elöször felveszed a kapcsolatot az eladóval, hogy nem érkezett meg az árú és hogy tud-e újat küldeni vagy visszautalja a pénzt. Amennyiben eladó nem segítőkész akkor az ebay-hez kell fordúlni.

2011. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3. Honkongbol eleg sok idö mire megjön a cucc. A 3-4-5-6 hét még böven belefér. Ha 6 hét után sem jön, akkor kezdenék érdklödni.


4. Nem kell megvárni az értékelést.

5. Paypalra kapod a pénzt, ha avval fizettek. Onnan tudod átvezetni a saját bankszámládra. Van erre külön menüpont.

2011. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1. válaszoló a 2.-at hogy érted ? Gyengén tudok angolul , de hogyan lehetséges a pénz viszakérése ?

(több mint egy hónapnja nem kapom meg és postára 3 hét volt írva)

2011. máj. 6. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:
El tudd mondani neki, hogy nem érkezett meg a termék.
2011. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. én simán vásárolok 0-stól is

2. - 3. először szólj az eladónak, már rég itt kéne legyen..nekem eddig mindent pótoltak, ami elveszett a postán...45 napon belül tudsz intézkedni, ha nem küldi

4. át tudod utalni, de ne tedd, mert pénzbe kerül

5. paypalra kapod (fizetéskor kártyás fizetéssel fizetsz, ha nincs pénz a számládon v. előre is utalhatsz egy unicredites számlára, ahonnan a paypal számládra kerül)....a számládon nem lóg a pénz a levegőben, hanem a kártyás fizetés tranzakció miatt zárolásra kerül, viszont a bank még nem utalja tovább (az eladó ekkor már a pénzénél van!)

2011. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:24"


És ha rendelsz ilyen eladótól akinek ilyen kevés eladása van az is kb ugyanannyi idő alatt elküldi a terméket, mint akinek már sok van?

2011. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen és eddig még mindent megkaptam :)
2011. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!