Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet mondani valami pozitívum...

Lehet mondani valami pozitívumot a hitelkártyákról? Mert szerintem kb. csak pénznyelésre, adóssághalmozásra jók!

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Hitelkártya az átmeneti kisebb pénzzavarok megoldására jó, de arra nagyon.

Más kérdés, hogy nagyon sok ember nem tudja okosan használni, és emiatt komoly adósságba veri magát.

2011. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hitel kártya nagyon sok dologra jó.

Pl ha kölcsönzöl valamit (pl autót) akkor a kauciót rákönyvelik a hitelkártyádra és mikor vissza vitted akkor lekönyvelik róla.

Azért is jöttek létre a nagy hitelkártya cégek, mert nincs olyan bank amit a világ minden pontján megtalálsz. óriási hálozat kellene lenni. A hitelkártyádnak meg van egy túlhúzási fedezete. A kártya olvasó csak azt látja hogy még x összegik mehetsz minuszba. Ugye ezeket a hónap végén kiegyenlíted így normál modon müködik. A bankártyánál ez rosszabb tovább tart, mert a gép a lehúzásnál a te adatbankodban keresgél hogy van-e rajta akkora összeg.

ezért is pl egy visa kártyával a világ minden részén tudsz fieztni.

Èn sokat utazok és nincs bajom a hitelkártyával.

2011. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Nagyon sokszor kisegít, de tudnod KELL pótolni az a következő hónapban.

A váratlan kiadásokat megoldja. De tényleg csak okosan szabad használni.

2011. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van visa dombornyomott bankkártya is, és azzal is az egész világon lehet fizetni...
2011. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van hitelkártyám, és már jó párszor megoldotta ad hoc gondjaimat. Persze tényleg csak erre jó. állandóan fullra kimeritett keret ami nem töltődik vissza nagyon nagy adósságot csinál.
2011. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hitelkártya nagyon jó dolog, csak az emberek nem arra használják, amire kitalálták. Pénzügyi analfabéták pedig kerüljék el messzire.


Egyébként én a külföldi utazásom miatt csináltattam egy dombornyomott hitelkártyát. Az volt az értelme, hogy pl. a szálloda ahová bejelentkeztem, az első nap lekötött kb. 2x annyi pénzt mint amennyibe egyébként került, mivel nem tudták, hogy milyen szolgáltatásokat fogok igénybe venni. Lemondani ezeket meg nem lehet előre...

Na ekkor nagyon jól jött, hogy ezt a hitelkeretem fedezte, és nem csökkent az utazásra félretett pénzem. Ez kb. 100eFt plusz volt. Kijelentkezés után pár nappal visszakaptam a különbözetet.

Aztán mivel egyedül mentem a világ másik végére, ismerősök és rokonok nélkül, így nem ártott némi + pénz baj esetére.

Sőt én duplán bebiztosítottam magam, mert még a másik dombornyomott betéti kártyámhoz is kértem folyószámlahitelkeretet. Szóval volt két kártyám, hitelkerettel.

Nyugodtan telt az utazásom, és hazajöttem mindenféle adósság nélkül!


A másik meg, hogy nem nagyon hordok magammal készpénzt, és ha meglátok valamit a boltban ami több ezer forint, de nincs annyi készpénzem, akkor is jó a hitelkártya.


Persze ezeket a gondokat a mai világban meg lehet oldani, pl. készpénzkivétel, vagy külföldön gond esetén(kártya lopás, elvesztés, letiltás...) bemenni egy bankba és ott intézkedni stb... de azért mégis csak jobb ha az embernek nem kell ilyesmivel foglalkoznia, és nem megy a nyaralási időből el egy nap ügyintézésre.

2011. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!