Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mentőcsomagnál a bank...

A mentőcsomagnál a bank megnézi hogyha 180 forintos árfolyamot szeretne ismerősöm a szabadfelhasználásu lakáshitelére, van-e munkahelye az ismerősömnek? Vagy anélkül is adnak neki annyi árfolyamra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A munkahely szerintem mellékes, az viszont még nem derült ki, hogy a szabadfelhasználású hitelekre is fog-e vonatkozni, viszont állandóan lakáshiteleket emlegetnek.
2011. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az ismerősöm nevében. Reméli,hogy kiterjed a szabadfelhasználásu hitelre is a mentőcsomag.
2011. máj. 30. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:

még képlékeny, de nagyon remélem, hogy a szabadfelhasználású hitelesekre is kiterjed, mert gondolom nem Hawai nyaralásra vagy luxus magángép vásárlására vették föl.

Itt ia a lakás megy, ha nem fizeted.Igazságtalanság lenne, ha "csak" a lakáshitelesekkel kivételeznének(persze kérdés: hosszu távon ki fog jól járni,ez nem jótékonysági intézmény,a bank igy is ugy is behajtja majd az árfolyamkülönbözetet).Max ki időt nyer életet nyer alapon lenne most jó sok embernek,ha 5-10-15 ezerrel kevesebbet kellene fizetni.

Izgatottan várom én is a fejleményeket!


Egy szabadfelhasználású CHF ingatlanfedezetes hiteles

2011. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ az ismerősöm nevében.
2011. jún. 2. 06:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne nagyon örülj, ez csak a lakáshitelesekre vonatkozik.
2011. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez még nem biztos, de elég valószínű.

Ha tényleg nem, akkor én nem értem, hogy miért nem, mivel ez gyakorlatilag egy banki konstrukció, amihez az állam alig ad valamit, tehát szó nincs valami nagy támogatásról, kedvezményről.

2011. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az ismerősöm nevében.
2011. jún. 7. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam a törvényjavaslatot és én úgy látom, hogy a szabadfelhasználású ingatlanfedezetes hitelekre is fog vonatkozni.
2011. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igan, mivel ugyanugy meg van terhelve az ingatlan és ugyanugy elveszitheti az illető, ha nem tud fizetni, akár szabadfelhasználásra,akár lakásra vette fel.

Ez igy lenne igazságos!

Az más tészta, hogy állam bá'nem adakozó szeretetszolgálat, a pillanatnyilag jó ötlet és megoldás pár év múlva nem sok örömet fog szerezni:S

2011. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!