Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Induló vállalkozáshoz lehet-e...

Induló vállalkozáshoz lehet-e hitelt kapni jövedelem-, ingóságigazolás nélkül?

Figyelt kérdés
Most végeztem az egyetemmel, és szeretnék egy saját üzletet nyitni (bizsu, táska, kiegészítők). Már megvan a hely is, előtte is ilyen üzlet volt, jól ment, csak a tulaj másik városba költözik. Forgalmas hely, és anyagilag mindenképpen megérné ( 60000 a bérleti díj rezsivel együtt). A gondom csak az, hogy kb. 200.000 ft-ra lenne szükségem ahhoz, hogy beinduljon az üzlet. Nincs se lakásom, se semmim, és nem is dolgoztam még konkrétan sehol. A szüleimre nem számíthatok, ilyenkor mit tudok csinálni?
2011. jún. 10. 11:12
 1/9 anonim válasza:
Húúú én nem tudom, csak annyit akarok mondani, hogy sok sikert kívánok a vállalkozásodhoz!
2011. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi saját tőkéd (pénz) van? Semmi? Mert akkor 200-zal nem tudsz elindulni.


Az üzlet megnyitásához 12x60e + 12x150e (eladó bére) = 2520e minimum szükséges és még az árukészleted nulla.

2011. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért 12X...? Egy év alatt nem lenne semmi nyereségem?
2011. jún. 10. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát lenne-lenne, de így szokás előzetes kalkulációt számolni. Nagyon kevés az a vállalkozás, ami már rögtön az első hónapban nyereségesen működik.
2011. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ki fizet bruttó 150e/hót egy bizsu bolti eladónak?


Mellesleg a 200K szerintem is sovány, legalább 3 havi kaució + 3 havi bérleti díj + 3 havi fizuja az alkalmazottnak (ha nem te állsz be) + raktárkészlet költséggel érdemes számolni.

2011. jún. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki fizet 150e/hót egy bizsubolti eladónak? Minden vállalkozó, aki eladót alkalmaz. Adózásról gondolom még nem hallottam :)


Eleve te adózol a bruttó jövedelmedből, de ezen felül a vállalkozónak is vannak kölségei azért mert alkalmaz téged. Ha egy 80-90e Ft-ot kezedbe akarsz kapni, akkor a munkáltatónak az van 150e Ft-os kiadás.

2011. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
105e nettóval van 150 bruttó kiadásod.
2011. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked hogyan jött, hol számítattad ki. Én most itt ellenőriztem:


[link]


Munkaadó összes havi költsége:154.200 Ft

Havi összes nettó jövedelem:86.716 Ft

2011. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt néztem én is, de akkor valamit elcsesztem, mert ez valóban jó.
2011. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!