Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet milliókat felvenn...

Hogyan lehet milliókat felvenni a banktól jelzálogra a többi tulajdonos társ beleegyezése nélkül? Illetve megoldható az hogy a saját tulajdoni részemre veszem fel a hitelt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 02:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Kell a beleegyezésük.
2011. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható. A saját tulajdonrészedet leterhelheted, a másikét nem. Viszont nem tartom tisztességesnek. Nekem az egyik kollégám így került nagyon kényelmetlen helyzetbe, amikor a testvére nem fizette ki a tartozását. A ház átkerült a hitelező kezébe, a kollégámnak tulajdonrésze alapján egy nagy szoba jutott, közös helyiség használatával. Aztán, hogy az új tulaj áron alul az Ő részét is felvásárolja, hogy el tudja adni a házat, beköltöztetett egy cigány családot oda. Így tulajdonképpen a saját testvére tette "hajléktalanná" Őt.

Én az ilyet megtiltanám.

2011. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ó rendben, tehát akkor az állam engedélyezi hogy a saját családommal kibas*zak! Már rohanok is a legközelebbi bankba!
2011. jún. 16. 20:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Az előbb persze csak vicceltem! Tulajdonképpen az a probléma hogy valaki a mi tulajdonunkra vett fel hiteleket, előszőr maffiára gyanakodtunk, de már tisztázodott hogy a drága apuci volt a tettes! Mondjuk azért az elég érdekes hogy ő a saját tulajdonát 100%-ra leterhelte, tehát az ingatlannak a felére amelyik az ő tulajdonrésze ami kb. 10millió forint, na persze ezt nem fizette ezért jött rá a végrehajtás, de az már a mi tulajdonrészünkre! Elég érdekesnek tartom az egészet, miközben mi semmiről sem értesítettek minket sem amikor apuci felvette a milliós hiteleket sem a végrehajtásról. Akkor tudtuk meg az egészet amikor kijött az árverező értékbecslője. Az is érdekes hogy anyám még a saját tulajdonára tehát ami 100% -ig csak az övé még arra is kell az apuci beleegyezése hogy hitelt vegyünk fel rá. Nos akkor kérdem én, mi a fas* folyik itt???
2011. jún. 17. 01:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Valami félreértés lehet a dolog körül. Olyan nem lehet, hogy apuci felvesz a saját tulajdonrészére hitelt, nem fizeti, és az anyukád tulajdonrészén is be akarják vasalni. Meg olyan sem, hogy fordítva viszont kell az apuci beleegyezése. Valamiről akkor nem tudsz, vagy félreértettél valamit.

A bank nem köteles az összes tulajdonost értesíteni erről, hiszen nem "érinti" a többi tulajdonos részét.

A tulajdonrészeket sürgősen tisztázni kellene a végrehajtóval, vagy akárkivel, ne hagyjátok magatokat, nehogy "műhiba" áldozatai legyetek.


Előzőekben írtam, hogy én ezt nem engedném meg, de viszont gondoljunk bele, hogy adott esetben, ha kell valakinek átmeneti hitel, amit mondjuk ki is tudna fizetni, akkor miért kell, hogy akár 10 más tulajdonostárstól függjön az, hogy ő valamit meg tudjon oldani. Mert ha ők nem egyeznek bele, akkor én semerre nem tudok lépni, a kör bezárult? Tehát ez sem igazi megoldás. Ilyen esetben bármelyik ujjamat harapom, mindegyik fáj...

2011. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó de mondjuk hogy ha van egy ingatlan és van 100 tulaja, akkor az egyik felvesz hitelt a többi beleegyezése nélkül. Persze a hitelt nem fizeti, a többieket meg semmiről sem értesítik mivel a tulajdoni hányad nem változott. Tehát tulajdonképpen a többi 99 tulajdonosnak "semmi köze hozzá"!

Mivel az illető nem fizeti végrehajtás kerűl rá amiről most vagy valahogyan tudomást szerez a többi tulaj vagy nem! De ha még tudomást is szereznek, mivel rengeteg a tulajdonos, így óriási munka lenne hogy most éppen ki vett fel hitelt, mivel semmi közök hozzá így nem igazán adnak nekik felvilágosítást. De szerintem nem mondhatjuk azt hogy a többi 99 nek semmi köze hozzá, nem mindegy hogy kivel laknak egy házban illetve hogy kik a tulajok. Na és persze mi van akkor ha ezt több tulajdonos is megcsinálja, milyen káosz lenne már az. Mondjuk 20-30 darab végrehajtás lenne ugyanazon az ingatlanon. Na ezt próbáld meg kivédeni! :)

2011. jún. 17. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan. Na ezért írtam azt, hogy bármelyik ujjamat harapom, mindegyik fáj. Most kinek az érdekeit védjük egy rendelettel? A hitelkérőét? A tulajdonostársét? Vagy a bankét? Mi alapján döntöd el, hogy helyes, amit teszel?

A bank nem köteles űldözni a tulajdonosokat, főleg ha egy része fel sem lelhető.

Több bank nem is ad ezen a formán hitelt, mivel tudják, hogy adott esetben nehéz értékesíteni az ingatlant, mivel a jelzáloggal nem terhelt tulajdonrész tulajdonosa benne lakik, tehát lakottan kellene eladni, az pedig nagyon macerás, és többnyire senkinek nem kell. De vannak bankok, akik ilyen feltételekkel is adnak.

Én a legnagyobb problémának azt látom, hogy egyáltalán létezik olyan ember, aki ezt a családjával képes megcsinálni...

2011. jún. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Drága apuci az Unicredit banktól vette fel a hiteleket, de ők azt mondták hogy náluk sohasem volt ilyen lehetőség!
2011. jún. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!