Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Váltsak át forint alapúra...

Váltsak át forint alapúra vagy maradjak a svájci frank alapú hitelem mellett?

Figyelt kérdés

Svájci frank alapú lakáskölcsönöm van a K&H- nál, aki küldött egy levelet, hogy most ingyen és minden kezelési ktg. nélkül átválthatom a deviza alapú hitelem forint alapúra (ez az, amit az állam támogat).

Már így is rosszul jártam, lévén az árfolyam növekedés miatt ma már többet kell visszafizetnem, mint amit 3,5 éve egyáltalán felvettem... (Ez aztán a no risk business... No comment!) De nem tudom, hogy mennyire érdemes most átváltanom forint alapúra. Hisz biztos, hogy a forint értékét is mindig hozzáigazítják az eurohoz, meg aztán, ha egyszer vmikor bevezetjük az eurot....

Sajnos nem vagyok túl járatos banki ügyekben. Mit tanácsoltok?


2009. márc. 22. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hello !


Ezt az átváltósdit nem véletlenül találták ki. Szerintem számolj utána ! Ha pl: felvettél 1M Ft-ot CHF-ban, az kb. 7000 CHF-nek felelt meg. DE!!!!! Ha ezt a mostnai árfolyamon átszámítják forinttartozásra akkor ez kb. 2M Ft lesz. Ha maradsz CHF-ben, még mindig számíthatsz arra, hogy esetleg lejjebb megy az árfolyam.

Ha viszont átváltod állandó lesz a törlesztés, viszont több lesz a lakáson.

Azt nem tudom, hogy melyik éri meg Neked, de én nem váltanám át.


Egy bankos

2009. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A forint alapu ugyanannyi lesz mint a jelenlegi svájci Frank alapu.Uj szerződéssel lehet csak csökkenteni a havi törlesztőrészletet de kitolódik a fisszafitetés idótartama.
2009. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Magyarán, jobb, ha maradok a CHF- nél, mert ennél legalább van remény az árfolyam mérséklődésére.

Köszönöm a gyors válaszokat, maradok a meglévő szerződésemnél. :))

2009. márc. 23. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
NÁLUNK UGYANEZ A HELYZET.mA VOLTUNK A K'N'H-NÁL.Döbbenet még mennyivel rosszabba ft. alapura váltani!!!!!!!!
2009. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!