Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üzletkötői munka esetén miért...

Üzletkötői munka esetén miért hívják teljesítménybérezésnek a kötések utáni fizetést?

Figyelt kérdés
Ezt totál nem értem. A teljesítménybérezés lényegében az órabér. Napi 8 óra, havi 20-22 munkanap, azt teljesíted, és megkapod a legdolgozott időre való teljesítménybért. Az üzletkötésnél nem teljesítménybérezés, inkább kötésarányú bérezés, nem? Hiszen ha teljesítesz végig, mert tárgyalsz, dolgozol, de nincs kötésed, az nem feltétlenül a te teljesítményednek a hatása, hiszen dolgoztál. Rosszul látom?
2011. jún. 16. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

"A teljesítménybérezés lényegében az órabér."


nem. nagyon nem.


az órabér azt jelenti, hogy dolgozol x órát és ezért órabér*x pénzt kapsz. ha közben elszívsz 30 cigit, meg megiszol 8 kévét, akkor is.


a teljesítmény bér meg azt jelenti, hogy ha x dolgot megcsinálsz, akkor teljesítménybér*x pénzt kapsz, függetlenül attól, hogy 1 órát, vagy 8 napot töltöttél-e el vele.

2011. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azt nem én teljesítem, hogy az ügyfél köt egy szerződést. Én bármilyen jól teljesíthetek, nem feltétlenül az én teljesítményemtől függ.
2011. jún. 16. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:

A teljesítménybérezés éppen abban különbözik az órabértől,hogy csak az eredmény számít,az nem,hogy ezt mennyi munkával érted el.

ha dolgoztál napi 12órát, de nem kötöttél semmit,akkor az: NULLA.

2011. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"De azt nem én teljesítem, hogy az ügyfél köt egy szerződést. Én bármilyen jól teljesíthetek, nem feltétlenül az én teljesítményemtől függ."


ezért cinkes az üzletkötői munka. viszont az senki nem fogja neked fizetni, hogy nem hozol szerződést.

üzletkötőként az a dolgod, hogy szerződéseket kössél. ezért fizetnek, nem azért, hogy próbálkozzál vele.

2011. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól jó egy üzletkötö,hogy tudja kiket keressen,tudja azokat hogyan találja meg, és hogyan nyomja át rajtuk a szerződést. A legkevesebb melóval.

Akinek ez nem megy az szar üzletkötő.

2011. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nyugodj meg nem csak ilyen helyeken van így hanem pl a varrodákban is egy műveletre van 10mp kapsz érte 5ft-ot aztán hajrá,ha kimész pisilni,hasmenés hát az nem jó,kaja kávé felejtsd el ha keresni akarsz,+meg kell verekedni a jó melóért.

elromlik a gép igen van gépállás de nem mindig fizetik ki.

2011. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi nem 5 ft hanem 9.3

megnéztem.

2011. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Világos, értem én, mert én is üzletkötő vagyok, de szerintem akkor is teljesítem a munkámat, más kérdés, hogy a cég számára nem biztos, hogy van eredménye, de attól még teljesítek :) Mindegy, köszi a válaszokat. Egyébként nem érzem cinkesnek az üzletkötést, nagyon szeretem csinálni, adott esetben sokkal többet lehet keresni vele, mint a sokak által imádott fix fizetéssel. Bár vannak nullás hónapok, máskor meg csillagászati, de be kell osztani előre egy jobb hónap után :)
2011. jún. 16. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem aki cinkesnek érzi, az az emberek zaklatását tartja annak. vagy a hülyékkel való megbeszéléseket.

Én se bírnám.

2011. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hm... az emberek zaklatását? :) De akkor az egész pénzügyi szakma mehetne a kukába, hiszen a pénzügyi világ az értékesítésre épül. Minden cégvezető, aki vitte valamire, értékesítette a termékét vagy szolgáltatását. Aki nem bírja, nos ők legtöbbször a másnak dolgozó alkalmazottak, lényegében kevés fizuért. Pont ezért nem mondanám zaklatásnak, hiszen a cél az, hogy a kereslet és a kínálat megtalálja egymást.
2011. jún. 16. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!