Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a Vaterán "ajánlott küldemé...

Ha a Vaterán "ajánlott küldeményként előre utalással" tudnék vásárolni, elküldik-e az árut?

Figyelt kérdés
Ez kicsit rizikósnak tűnik. Van-e valami mód rá, hogy bebiztosítsam magam (ill. a vatera talált-e ilyet ki)?
2011. jún. 21. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e rá mód, de a legtöbb eladó - én is - így küldi az árut (ha megkapták a pénzt feladják a csomagot).


A kockázat minimális, ha mégsem küldenék az árut az utalás után (hetekig..), akkor tehetsz feljelentést, minden bizonyíték nálad van.

Persze általában nincs gond, legalábbis nekem még nem volt, pedig már kb 50-szer vásároltam is.

2011. jún. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nézd meg az eladó korábbi értékeléseit, ha ott látsz olyat többször is, hogy "nem kaptam meg a cuccot", csak akkor ne vállald be, egyébként ez bevett "szokás"
2011. jún. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elküldik. Ennek egyszerű oka van: a bankszámla alapján azonosítani lehet a küldőt elég jó eredménnyel. A másik dolog: ha megnézed a termékeit amiket már eladott, azok értékét, valamint értékeléseit, következtetni lehet abból, hogy megbízható e az illető vagy sem.

De! Minden esetben fennáll annak a veszélye, hogy nem érkezik meg, pedig tuti feladta. Ott a feladó szelvény. Ilyenkor csak reklamálni a küldő tud. Amennyiben ilyen előfordúl és a posta a hibás akkor az a feladési érték 15-szörösét fizeti, ha nincs érték biztosítva aküldemény.

Mintegy 500 ügylet után tapasztalatból állítom.

Ha megadsz egy felhasználó nevet megnézhetem, véleményezhetem. Anélkül, hogy tudnám mit akarsz tőle megvenni.

2011. jún. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Általában elküldik. Nézd meg a többi vevőtől kapott visszajelzéseit. Sima levélnél rizikós mert tudják hogy ha nem adják fel azt sem tudja meg senki, rá lehet fogni a postára a sima levél eltűnését. Én régóta vásárolok de csak egyszer jártam igy, sima levélként nem ért ide a küldemény(szerintem fel sem adták) de az eladó korrekt volt és küldött egy másik terméket ajánlottként az megérkezett. Előtte és azóta sima levélként is megkaptam eddig még mindent ezért gondolom hogy amikor egyszer nem ért ide akkor nem is lett feladva..
2011. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Postán csak akkor tudsz reklamálni ha ajánlottan lett feladva vagy értékbiztositva. Sima levélért nem vállalnak felelősséget az ugy eltünhet mint szürke szamár a ködben. Itt 5-50% hogy az eladó vagy a posta hibája, gyakorlatilag kiderithetetlen nem is szoktak ezzel foglalkozni...
2011. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* 50-50%
2011. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ! Nem nagy értékűt vásárolok, így ajánlott levélként már meg merem kockáztatni.
2011. jún. 22. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nalam alapszabaly, 10 ezer Ft folott Vateran csak utanvettel vagy szemelyes atvetellel vasarlok. Ha tizezreket kockaztatnek en, ha elore utalnek, utanvettel az elado meg csak a postakoltseget, akkor ott nem tartom korrektnek az elore utalast, ha igy hirdet, akkor nem licitalok. 10 ezer alatt viszont mar eleve nagy aranyt tesz ki az utanvet ara, igy mivel olyan sok penzt nem is kockaztatok, az elore utalas a legjobb megoldas.
2011. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, logikus. Én 1.500-ért vásárolok csak, de nem tudtam, mennyire megbízható ez az egész rendszer, még annyi pénzzel sem szeretnék valaki olyat gazdagítani, aki erre hajt. Viszont az értékelése 99% fölött van.
2011. jún. 23. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem valószinű, hogy átverne. Szerintem megbizhatsz benne. Ilyen átverések amugy is elég ritkák. Ha valakivel ilyen gond van akkor az illetőt általában törlik is a piactérről mert van aki nem hagyja annyiban az átverést és további lépéseket tesz az ügyben. Ha a pénz nem is kapja vissza annyit elér hogy kitiltják az eladót. Ebbe bátran belevághatsz.
2011. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!