Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél a bank a 75%-ot...

Lakáshitelnél a bank a 75%-ot az adás-vételi szerződésben szereplő árból számolja, vagy az általa becsült érték összegéből?

Figyelt kérdés
Én az eladó lennék, a mi lakásunkat akarják (Végre) megvenni. 9.9mFt szerepelne papíron, ebből 2.2MFt lenne az önrész.
2011. jún. 22. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is most vettem házat. Ha a bank felbecsüli is 9,9-re, akkor is kevés a 2,2. Mert a 9,9 25%-a 2.475.000, és a bank sajnos nem elégszik meg a 25%-kal se, inkább 30-35%. Mert ha felbecsüli is 9,9-re, ő nem azt veszi 100%-nak, hanem vmennyi %-át. (nem tudom pontosan, mert engem is összezavart a nő) Szerintem érdemes lenne (én is így csináltam) először mindenféle ügyvédi adásvételi előtt a bankot megkérni, hogy becsültesse fel, és mondja meg, hogy mennyi hitelt adnának és mennyi önerő kell.
2011. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állítólag voltak hitelirodában, ahol azt mondták, hogy megkapják az FHB vagy milyen banknál. Én is keveslem, mert panel lakás eléggé a piaci érték alatt van.
2011. jún. 22. 11:20
 3/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Felbecsülik a lakást mondjuk 10M-ra, akkor annak a 85%-a lesz a HB érték, kb. ezen az értéken tudja értékesíteni a bank. És ennek adják a 75%-át, ami max 6,5 M Ft, azaz 3,5M Önerő kell, ettől lefele lehet eltérés, de már nagyon kevés van.
2011. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hitelközvetítő nem ígérhet semmit biztosra. Csak akkor biztos,ha a bank is megerősíti.
2011. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem még a bank is azt mondta, hogy megkapom, aztán már hitelszerződéskötésekor mégse kaptam meg. (vagyis 300ezerrel kevesebbet)
2011. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, a felbecsült értéknek adja a legtöbb bank a 75%-át, de pl. vannak bankok, ahol mindig a kevesebbet nézik. ha a becslés a kevesebb, akkor azt, ha a vételár, akkor azt. Panelt nem hiszem, hogy magasabbra fog becsülni a bank, főleg úgy, hogy látja a becslő az adásvételiben a 9,9milliót. Ha szerinted is érhet többet a lakásod, akkor érdemes lenne magasabb összeget szerepeltetni az adásvételiben.

Ha ilyen kevés önerővel rendelkező ügyfelem van, akkor minden esetben még adásvételi előtt rendelek előzetes értékbecslést. 1 hét alatt megvan az eredménye és utána nincs rizikó....

2011. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A szerződésben már magasabb érték szerepelne. Hasonló lakások 8.5m-9m Ft-ért mennek a környékünkön.
2011. jún. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!