Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2008-ban hitelre vettem saját...

2008-ban hitelre vettem saját cégem részére egy autót, melyet f. év januárjában elloptak. A hitelintézet érvényesítheti felém az azóta bekövetkezett árfolyamváltozást?

Figyelt kérdés

A hitel svájci frank alapú,2,5 mó önrésszel,5,3 mó induló tőketörlesztéssel.30 hónapon keresztül részletekben befizettem 2,65 mó ft-ot,ebből a tőke 850 ezer ft.A biztosító 3,2 mó ft ot fizetett ki,a hitelintézet követelése felém még 5,54 mó ft,ebből 3,64 mó ft az árfolyamváltozás.Elméletileg 2008-ban kifizették helyettem a gj.árát,rajtuk az árfolyamváltozást az eladó már nem követelheti.Hogy van ez?

Létezik ez?


2011. jún. 29. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:

az árfolyamváltozásnak a hitelre jutó részét természetesen követeljetik.De ez így ránézésre kicsit sok.

Kérj egy kimutatást,hogy pontosan a biztosító befizetése töketörlesztésre ment-e, hogy mennyi a tőke és mennyi a kamat.

2011. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2011 juniusi elsz.szerint fennmaradó tőke 4533 ezer ft,ennek az árf.kockázata 3637 ezer ft , 2008 szept.és 2011.junius között
2011. jún. 29. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Neked az eladóval már nincs kapcsolatod.

A hitelt nem az eladótól kaptad, hanem a banktól. A hitel felvételekor az eladó megkapta a banktól a neki járó pénzt, te pedig szerződésbe kerültél a bankkal, nekik tartozol a hitelszerződés szerint. Az árfolyamváltozáshoz az eladónak semmi köze.

Az, hogy te mennyivel tartozol függ attól is, hogy hogy számolták az aktuális törlesztőrészleteket: rád terhelték az árfolyam különbözetet az egyes törlesztő részletekben, vagy pedig fíx törlesztésed volt és az esedékes árfolyam különbözetet időszakonként, vagy a hitelszerződés megszűnésekor terhelték/terhelik rád.

A forint összegekkel amiket írtál, nem nagyon megyünk semmire, mert nem derül ki belőlük sem az árfolyam változás áthárításának menete, sem az, hogy a svájci frankban fennálló tartozásod mennyi. Attól, hogy a bank forintban kérted tőled a törlesztő részleteket, a tartozásod CHFben tartotta/tartja nyilván (a tőke részt és a kamat részt is)

A kérdésedre, hogy a hitelintézet érvényesítheti-e feléd a kamatváltozást, igen a válasz. Pontosan azért, mert csak te és a bank álltok most szerződésben egymással, az eladó már megkapta az akkor esedékes vételárat a hitel folyósításakor.

2011. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!