Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elmagyarázná valaki pontosan...

Elmagyarázná valaki pontosan a banki átutalás lényegét?

Figyelt kérdés

1) Nekem már az fölfoghatatlan, hogy számlát vezetek X banknál, ami ugye számokból áll, és ha utalni akarok egy összeget Y bankba, akkor ott pénze "jelenik meg" anélkül, hogy egy pénzszállító kocsi átvinné oda a bankjegyeket. Mégis a kedvezményezett a sima számsorokat papírpénzre tudja váltani, ha akarja. Hogy történik ez?

2) A kártyás fizetés milyen hálózaton kerseztül történik? Interneten? Telefonon? Egyéb?

3) Hogy zajlott az utalás az internet előtt?

!) Netes fizetéskort ha én megadom a kártyám adatait, abból hogyan tud a rendszer a bankomban vezetett számlához másodpercek alatt hozzáférni és mindenféle jelszó, PIN és egyebek nélkül másodpercek alatt összegeket leemelni, amikor netbankon egy utalás bonyolultabb dolog, jóvá kell hagyatni, másnapra lesz meg, kód jön sms-ben stb?


2011. jún. 30. 03:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy ezt kérdezed. Ezt itt írásban nagyon hosszú megválaszolni, annyi sokat kérdeztél. Most mennem kell dolgozni (bank) de ha lesz időm este - és addig nem kapsz választ - benézek.
2011. jún. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1. a számládon csak fel van jegyezve,hogy mennyi pénzed van. ha utalsz akkor szintén csak egy feljegyzés megy a másik számlához, hogy annak pénze érkezett és a számláján ezt jóváírják. Effektív pénze csak akkor lesz belőle,ha felveszi a számlárólkészpénzben,

2.A kártyásfizetés a telefonhoz hasonló hálózaton történik

3.internet előtt ha papiron megírva leadtad az utalásod,akkor valaki kézzel módosította a számlaegyenlegedet és elküldték egy papiron lévő utalást amásik bankba.

Netes fizetésnél is azonosítasz,megadsz egy csomóadatot. (PIN egyébként a legtöbb kártyához vásárlásnál sem kell már)mivelonline,azonnal módosítja az egyenleged.

Az utalás is ilyen lehetne, az csak a bankok döntése,hogy a "giro"-t (software ami az utalásokat intézi) milyen gyakorisággal indítják. Ma magyarországon csak munkaidőben megy

2011. jún. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a 2-3-4-re kielégítő választ kaptam, az 1-re továbbra sem. Nekem ez misztikus továbbra is, mi az, hogy ott "jóváírják" (akár informatikailag, akár mártogatós tollal), és abból a másik bankban pénz lesz, amikor nem ment oda ténylegesen pénz... Ezt fejtse ki nekem az első válaszoló este, legyen szíves :) Úgy, mint egy általános iskolásnak.
2011. jún. 30. 06:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy én még nem találkoztam olyan kártyás vásárlással Mo.-n, amihez ne kellett volna pin, az aláíráskezd kimennia divatból, de múlt héten olyanba is sikerült belebotlanom.
2011. jún. 30. 06:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Azt értesd meg,hogy neked fizikailag nincs pénz a számládon. Egy szám van feljegyezve. És ha esetleg kp kell, akkor anagy közös halomból kiszednek annyit amennyi kellés odaadják neked.

Aki a pénzt kapja, oda se megy fizikailag papírpénz. csak az adatbázist módosítják. ha ezitán kártyával költi el, akkor soha nem is lesz belőle fizikailag pénz.


az én kártyáimhoz se kell PIN, dombornyomott credit és debitkártyák. A dombornyomotthoz általában nem kell.

2011. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés, csak most gondolkodtam el igazán rajta.

Tényleg: hogyan tud nekem fizetni a bank ki fizikailag készpénzt, ha a számlámra érkező utalások fizikailag nem érkeztek meg hozzá, csak papíron?

Az egyik válaszoló mit ért azon, hogy a közös "kalap"-ból kapjuk meg?

A bank, ha rendel készpénzt a kifizetésekre, akkor egy központi bankból hozzák? Némi "fillérek" rendelkezésére állnak mindig, egy nagyobb összeg felvételét pedig azért kell a legtöbb banknál előre bejelenteni?

Ez a nyitja a dolognak?

2011. jún. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindkét banknak van valamennyi pénze. Amikor te utalsz 100000Ft-ot egy másik bankban lévő számlára, akkor az egyikben hiány, a másikban többlet keletkezik. Igenám, de a másik bankból is van visszafelé utalás, így közel 0-n lesz mindig a két bank közötti egyenleg.
2011. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Manapság a pénzforgalom 70%-a már virtuális pénz,azaz csak a számok változnak az egyenleneken. A papír,a készpénz csak ideiglenes,csak azért van, hogy az emberek visszarakják a számlákra. A valós pénz a számlán lévő pénz.
2011. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy kicsi elütök a tárgytól,bocsánat. Éppen ez az,hogy fizikailag nem is létezik a pénz,csak egy része.Ott a sok hitel amit általában csak elektronikusan kapsz,kamatozik,de ha minden ember visszaakarná fizetni,hogy tenné meg amikor minden csak számítógépen zajlik,nincs is annyi pénz:) mármint fizikailag.Gondolhatod mi lesz a világon ,ha egyszer ez a rendszer bebukik....
2011. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez a legutolsó ellentmond annak, miszerint a "valódi" pénz virtuális volna. Hiszen ha mindenki kápéban követelné a magáét, pont akkor borulna a virtuális rendszer, ergo mégiscsak az anyagilag manifesztálódott verzió az erősebb, nem?

Amúgy tudom, igazából "pénz" csak az érme, a fémpénz. A "papírpénz" ezt helyettesítő váltó, bankjegy, a virtuális meg további helyettesítőeszköz. Engem pont ez érdekelne, a valódi és a virtuális közti kapcsolat, várom a bankár olvtárs esti válaszát.

2011. jún. 30. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!