Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen jogi lépéseket tehet a...

Milyen jogi lépéseket tehet a volt ügyfél pl. a Cetelem ellen, mert esténként telefonos "behajtóik" zaklatják, pedig írásban megküldte -maradéktalanul- befizetési csekkjeinek másolatait?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 05:42
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Azok a behajtók nem a cég munkatársai, hanem egy call-center számítógépe előtt ülő emberek, akik nem jókedvükből hívnak, csupán dolgoznak. A számítógép adatbázisa természetesen nem a legfrissebb, így adódnak ilyen esetek és hiába mindig feladod, de a határidő után a csekket, téged mindig fel fognak hívni.

Ez ellen nem tudsz mit tenni, csak azt, hogy időben befizeted a csekket, így nem kerülsz be ismét a call-center adatbázisába és nem "zaklatnak" este a hívásukkal.

Én is pontosan ezt dolgoztam és el kell mondjam, hogy szörnyű volt, amikor szegény nyugdíjas mamóka sírt a telefonban, hogy de ő feladta és csak most fordult elő, hogy a papa nem csütörtökön, hanem hétfőn ment a postára. Persze volt olyan is, aki elküldött melegebb éghajlatra, havi félmilliós jövedelemre saccolta a fizetésemet (450-es órabérrel elég nehéz lett volna 24/7-ben is elérni). És voltak olyan dolgok, amiket mindenféleképpen el kellett mondani a beszélgetés közben annak ellenére is, hogy a beszélgetés folyama ezt nem indokolta.


Picit elkanyarodtam, de így teljes a dolog. Jogi lépést nemigen tehetsz. Kellemetlen dolog persze, amikor a vacsora közben hívnak fel, de a hitelszerződés aláírásával ezt is vállaltad.

2009. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akiről szó van,részleteit már hónapokkal ezelőtt befizette,igaz hogy nem mindig 7-i határidőben,mert tizedike táján kap nyugdíjat.A Cetelem csökönyös határideje egyébként sem volt ügyfélbarát!
2009. ápr. 1. 10:52
 3/9 A kérdező kommentje:
Pótlólag annyit:a telefonos "behajtók" a cég hírnevét kockáztatják,ezért a Cetelem nem háríthatja el magáról a felelősséget!
2009. ápr. 1. 10:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elős körben ezt a hetedikét ha aszerződésben rögzítették, akkor igenis tartsd magad hozzá (és tartalékolj előre), mert TE vállaltad, mégpedig írásban.


De hogy jobbat mondjak: Ha este nyolc után hívnak, az nem teljesen törvényes. Javaslom, hogy vételezz egy diktafont, hogy tudd bizonyítani, h. 20:00 után hívnak és tegyél panaszt a PSZAF-nél. ELVILEG nem hívhatnak nyolc után. Előtte viszont akármikor.

2009. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A molesztált fél nem én vagyok,hanem a szomszédom...A Cetelemről másoknak is rossz a véleményük,mert pl.a családi "kollektív felelősség" nem létező elve alapján olyan tagokat is -munkahelyükön zaklatnak-akikkel a banknak semmiféle jogviszonya nincs!
2009. ápr. 12. 06:40
 6/9 A kérdező kommentje:
A Cetelem azóta is küldözgeti az eredeti egy havi összegből háromszorosára duzzasztott követelését és már 30 ezer forintnál jár,a PSZÁF pedig teljesen dilettáns módon állt hozzá az ügyhöz,mégis miért? Lehet találgatni...!
2010. febr. 5. 04:35
 7/9 anonim válasza:
Szia!Én is telefonos operátor vagyok és én is hívogatom a cetelemes ügyfeleket! A műszak nekünk este 8-ig tart tehát kizárt hogy azután hívjunk!!!!!
2010. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Véleményem a Cetelemről-változatlan! A zaklatás akkor is minősiti a "pénzintézetet",ha este 20 óra előtt teszi! Először be kéne ismernie tévedését és mélységes elnézést kérnie az ügyfelétől,de hát erre képtelen! Inkáb két éve bombázza már jogtalan 10 ezer forintos követelésével,amit immár önhatalmúan 40 ezerre duzzasztott fel...!
2010. ápr. 23. 04:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez még semmi. Halottnak is küldik a csekkeket, holott beküldtük a halotti anyakönyvit. És háromszor is hívtuk őket. mégis a férjemet hívták a munkahelyén, a műtőből (mivel orvos) akarták kiráncigálni 3000 Ft miatt. Felháborító. Mint az egész cég maga. Az "udvarias" adósságkezelőikkel...
2013. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!