Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lehet megnézni azt hogyha...

Hol lehet megnézni azt hogyha elutasítja a kártyám egy boltban a terminál, akkor a rajta lévő elutasítási kód jelentése hol található meg?

Figyelt kérdés
Idáig mindig ezzel a hitelkártyámmal vásároltam ugyanabban az üzletben,nem volt gond, de mostanában több helyen is megszívtam. Felhívtam az illetékes bankot és nem tudták mi lehet. Náluk nem is szerepelt az elutasításos tranzakció, én sem kaptam akkor róla sms-t. Azt ajánlották menjek be az aktuális bankba és nézessem meg a kártyámat nincs e összekarcolódva. De az érdekes az volt hogy egy ilyen elutasításos tranzakció után kimentem és a legközelebbi automatánál ki tudtam venni több tízezer ft-ot, tehát nem fedezethiány lehetett az ok. Most is mondta az ügyintéző hogy van rajta elég összeg. Gondolom ha karcolódva lenne akkor nem tudnék felvenni ATM-ből se pénzt, nem? Vagy most állítottak vmit az üzletek termináljain, amik nem fogadják el ezt a fajtát? Én nem láttam az ajtón hogy vettek volna le ilyen matricát ami jelzi hogy milyen fajtával lehet fizetni! Jó lenne ezt a kódot megtudni, hogy tudjam!
2009. márc. 30. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meghibásodott a kártyád, elég egy apró karcolás. Nekem ugyanez volt vele, a bankban azt a magyarázatot adták, hogy vannak régebbi meg újabb típusú terminálok, és az egyik (már nem emlékszem, melyik) érzékenyebb, és a legkisebb hiba esetén is visszadobja a kártyát. Kicserélték a kártyámat, azóta nem volt semmi baj.
2009. márc. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor az automata miért fogadta el?
2009. márc. 31. 13:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Rá öt percre.
2009. márc. 31. 13:31
 4/5 anonim válasza:

Más a terminál, és más az automata. Nekem is általában harmadszorra sikerül lehúzni a kártyámat az egyik boltban, de az automata simán elfogadja. Állítólag az enyém is karcos pedig a pénztárcám egy fakkjában tartom állandóan.

Van olyan, hogy a sikertelen tranzakció visszajelzéses papírján rajta van az elutasítás oka, sőt lehet a telefonkapcsolatban is hiba.

2009. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem pl. a saját bankom automatái nem fogadták el, míg más bankoké lazán. Erre is azt mondták, hogy a sajátjukban valami érzékenyebb szerkezet van. Ugyanezek a különbségek megvannak a termináloknál. Ugyanúgy, mint ahogy pl. egyik dvd-lejátszó simán lejátssza a másolt dvd-t, a másik meg mindent kidob, ami nem gyári felvétel.
2009. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!