Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bedőlne a CHF lakáshitelem,...

Ha bedőlne a CHF lakáshitelem, és a bank elárverezi a lakást, kaphatok vissza valamennyi pénzt, ami a lakás értékének felette van?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon kicsi az esélye, hogy fölötte is legyen valami az árfolyam miatt, és azért, mert alapba féláron hirdetik meg az ingatlanokat és addig mehetnek le az árban az árverésen a vevők, hogy a bankot ki tudják fizetni.

Pl. az ominózus fehérvári eset, hogy 6 milliót vett fel a pasi, az árfolyam miatt ezt 10,5 millióval zárták, hogy annyival tartozott pedig évekig fizetett részletet is, és a 30 milliós házát 15 millióért kezdték árvereztetni, és érdekes módon pont 10,5 millióért lett rá csak vevő és adták el a házat a fejük fölött. Tehát semmijük nem maradt.

Bár azokat is elítélem, akik mások nyomorán nyerészkednek vagyis akik ilyen árverésen vesznek nyomott áron lakást.

2011. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.

Gyakorlatilag nem fog az a ház közel se annyiért elmenni árverésen, amennyi az értéke.

Úgyhogy gyakorlatilag nem.

Örülj, ha nem marad az árverés után még tartozásod.

2011. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kaoszsajnos vissza.

Ilyen árverezős eseteknél derül ki, hogy a bank akkora hitelt helyez ki az ingatlanra amire nincs fedezet. Magyarán fedezet nélküli hitel kihelyezés. Az adós cseszik rá.

2011. júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Harmadik:

*kapsz sajnos


Javítottam.

2011. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha a bank ilyen olcsón árulja és tudja is mindenki, hogy ilyen alacsony áron hirdeti a bank, akkor miért nem próbálja az adós valamivel többért de még mindig a piaci ár alatt értékesíteni?

A 30M házat, amit 10,5 ért adott el a bank, hogyhogy nem próbálta meg pl. 30 helyett 20-ért meghirdetni a tulaj? Annyira hihetetlen, hogy nem kellett volna senkinek sem!

Túl optimista/naív vagyok?!

2011. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Bár azokat is elítélem, akik mások nyomorán nyerészkednek vagyis akik ilyen árverésen vesznek nyomott áron lakást."


Miért ítéled el őket? Kapitalizmus van! Az erősebb győz, a gyengébb elbukik!

2011. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Hű, ez aztán humánus megjegyzés volt!!!!


Tippelhetek egyet? Fogadjuk Te egy jóba beleszületett "apuci mindent a seggem alá tett" emberke vagy!

És hogy irígy vagyok-e? Igen, az vagyok valamennyire, de még mindig nem annyira, mint Te lennél rám, amiért átéltem, hogy bizonyos dolgokért ÉN dolgoztam meg!!!


Vagy poénnak szántad? Nem volt elég jó! Mások nyomorából poént csinálni...! No komment...!

2011. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én nem azokat ítélem el, akik nyomott áron ezeket a házakat megveszik. Ők élnek egy lehetőséggel, kiskapu. Itt azokat a bankokat s az államot kell első sorban elítélni, akik sajnos a nehéz helyzetbe került embereket kisemmizik. Ha állambácsi nem adna ilyen jogaokat a bank kezébe, hogy jóval áron alul értékesíthesse az ingatlant, akkor talán mindkettőről jobb véleménye lenne az embereknek. Mi 4 éve vettünk fel CHF hitelt, házépítésre. Mára duplája a törlesztő részlet és a 8 millió felvett hitel, mára 11 millió lett. Akkor ki itt a rossz??? Az állam, aki ezt a lehetőséget megadja a banknak, a bank, aki áron alul elárverezteti a házat vagy az, aki kihasználja ezt a kiskaput????
2011. júl. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Igen, én sem haragszom azokra, akik megveszik ezeket az ingatlanokat. A bankoknak nem régen nem szabadott volna a válság előtt pár hónappal hitelt kihelyezni 141-es CHF mellett. Biztos vagyok benne, hogy ők a profi elemzőikkel nagyon is tisztában voltak már akkor azzal, hogy ez az alacsony árfolyam a vihar előtti csend volt, mégis nyomatták a deviza alapú hiteleket. Ráadásul a mi hitelügyintézőnk még rá is dumált minket arra, hogy érdemesebb a lakáshitelünket szabad felhasználásúval kiváltani, mert a kamatok csak egy picit magasabbak, viszont így rendezni tudjuk a többi tartozásunkat. Ez jó is volt, mert mindent vissza is fizettünk és csak a lakástörlesztő maradt. Ez 2008 nyarán volt és 2009 tavaszra terveztük az építkezést. 42e Ft-tal hoztuk át a hitelünket és 2008 őszén már 100e Ft-ot fizettünk. Hiába rúgták ki egy idő után az ügyintézőnket, aki annyit mondott a növekedésre, hogy bizony az egy ilyen konstrukció volt, rajtunk már nem segített semmi. Mondanom sem kell, hogy az építkezésnek lőttek és beszorultunk a két gyerekkel 28m2-re. Tudom másnak ez sincsen, de még egy jó kapcsolatot is tönkre tehet az anyagi probléma és az ilyen szintű összezártság.


Szóval én is a bankokat hibáztatom, mert nekik nagyon is tudniuk kellett volna már ezt, hogy válság lesz! Az államot pedig azért, mert végig nézték az egészet most pedig kamu segítséggel próbálkoznak.


Őszintén kinek segít ez a 180-on való rögzítés és később pedig még amit most nem fizet azt is kamatokkal fizeted vissza?!


Azt kéne mint régen a szüleink idejében, hogy ha most kifizeted a régi tartozásodat, akkor elengedik az árf.növekedés okozta tőkeemelkedést, nem?!


Na jól kidühöngtem magam, bocsánat! :(

2011. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az előző vagyok,

tudom a szüleink idejében nem konkrétan ez volt a segítség, (mert akkor még devizahitel sem volt) de valami hasonló.

2011. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!