Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes fundamentába befektetni?

Érdemes fundamentába befektetni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és 8 hónapja van csak fix állásom. Eddig is mindig takarékoskodtam, de úgy látom, hogy ha csak félreteszek x összeget, abból még nem lesz lakás.


Viszont előbb utóbb szeretnék lakást venni,mert most albérletben lakom.Ez végülis a fő cél. Ezért fontolóra vettem a Fundamenta lakáskasszát. Viszont Budapesten sem olcsó a lakás, így nem tudom, hogy mennyi időre érdemes kötni. Illetve mivel bizonytalan világban élünk, mi a garancia, hogy 8 év múlva is lesz munkám. 8 év hosszú idő.


Segítséget kérek, aki ebben járatosabb!

Köszönöm


2011. júl. 13. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, de nyilván hú de nagyot nem tudsz vele kaszálni.

Az én férjem 4 évig fizette. Ebből az első 3 évben havi 70 ezerrel, utána egy évig már "csak" 50 ezerrel! Így kapott 3,7 milliót! Nyilván ennyiért nem lehet lakást venni, de önerőnek nem rossz! Bár nekünk nem kellett belőle lakást venni, mert időközben kaptunk!

2011. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Miért, nem csak 20-ezerrel lehet fizetni? Vagy csak arra jár az állami támogatás.


Én összesen havi kb. 30-35-öt tudok megtakarítani. S én is kevésnek érzem az összeget, hogy utána lakás legyen belőle. még ha felveszem a hozzá tartozó hitelt, akkor is.

2011. júl. 13. 12:42
 3/18 anonim ***** válasza:
De igen! De mivel ő többet akart, valami olyasmi volt,hogy belevette a családot a szerződésbe, úgy tudta fizetni a 70 ezre! Tehát az ő nevükbe!
2011. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nem sok, viszont az is tény hogy máshol sem tudsz többet megtakarítani. Sőt. Lakáshoz ideális a Fundamenta, aztán max kombinálod valamilyen hitellel.
2011. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

nem


egy olcsó szemfényveszés az egész

2011. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: indokold légyszi!
2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Max 20 ezrest érdemes kötni, 4 évre, a hosszabb futamidős eszedbe ne jusson. (nem éri meg) Mivel változtak a szabályok, akár családtag nevében is lehet fizetni, és felhasználható 1 lakáshoz, lehet akár 2-t is kötni, (az havi 40e kiadás ugye) érdemes utánaolvasni. (és előbb tájékozódni, csak utána funda ügynökkel beszélni!) Ja, és a funda híres arról, h a kifizetés iszonyat macerás. Indexen van fundamenta topic, azt nyálazd át.
2011. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Pont erről a témáról olvastam egy átfogó cikket konkrét számpéldával itt:


[link]


"Befektetés" kérdésedre kérlek gondold meg -és nézz utána: van ma olyan pénzintézet, amelyik 30 % kamatot fizetne az oda betett pénzedre - törvényben garantáltan ?

2011. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, utána olvasok mindenképpen, főleg, hogy most módosultak az időszakok. Most már van 10 éves is 8 milliós összeggel. Azért azzal már lehet mit kezdeni. Kérdés, hogy mi lesz 10 év múlva.


Én úgy hallottam, hogy a fundamentának van a legalacsonyabb kamata, illetve, hogy nem ingadozik a törlesztő részlet, mint a devizáknál.


Az állami támogatás tényleg csábító.

2011. aug. 6. 22:16
 10/18 anonim ***** válasza:

vegyél


fizikai (befektetési) aranyat


fizikai (befektetési) ezüstöt


felejtsd el a fundamentát

2011. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!