Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizetem a hitelem, a...

Ha nem fizetem a hitelem, a fizetésem hány százalékát vonhatják le?

Figyelt kérdés
Már egyszerűen nem tudom a hiteleimet fizetni, a lakáson, autón hitel van. Személyi kölcsönöm is van, ha mondjuk azt nem fizetem, akkor ráterhelhetik a házra úgy hogy azon is hitel van? Elvileg a bank az első, amit a ház után is fizetek, ha pedig levonják a fizuból, max hány százalékot vonhatnak le? Jobban kijönnék, mert most a hitel elviszi a fizetésemet :( Kérlek olyanok írjanak akik biztosat tudnak, előre is köszi :)
2011. júl. 15. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű.Mivel több helyről van tartozásod,és azok külön fognak tőled követelőzni.

Amelyik bank gyorsabb az leterhelheti a fizetésed 50%-át maximum.De akkor csak egy tartozásról beszélsz (mondjuk legyen ez az autóhiteles) akkor még ott van a személyi kölcsön,ott van a ház hitele.Azoknak is kell fizetned.

Így ha nem tudsz részletfizetési kérelmet kérni,ha semmit nem fizetsz a többi bank átfogja adni az ügyet egy behajtó cégnek.Azok viszont ha kell visznek mindent.

Jobban jársz ha minden banknak írsz,hogy részletfizetési kérelmet kérsz ami mindkettőtöknek jó.

2011. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
behajtócég nem visz semmit, max a bírósági végrehajtó
2011. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted valamelyik hitelt, akkor ráterhelik a házra és a lakáshiteles bank szerződést bonthat veled (ha az együttes hitelösszeg túl nagy lesz már a lakáson), azaz elúszik minden. Szerintem próbálj megegyezni a bankkal (futamidő kitolása, stb.) vagy add el az autót és abból fizesd vissza a személyi kölcsönt.


Több hitel esetén a fizetésed 50%-át tilthatják.

2011. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) hát nem egyszerű :(
2011. júl. 15. 19:40
 5/5 Attila1001 válasza:
30%
2011. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!