Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olyan kérdésben szeretnék...

Olyan kérdésben szeretnék választ kapni, hogy mi van akkor ha a férjem nevén van több hitel (fedezet nélküli) is, nincs hozzájuk biztosítás. Halál eset esetén ez öröklődik? Ha igen, akkor ki örökli? Én, a gyerekünk vagy az anyósom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyós NEM örököl. Feleség, egyeneságú leszármazott (gyermek).

Az örökségről le lehet mondani (hivatalosan), így a törlesztés sem örökölhető.

2011. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van: Te vagy a gyerekek.


Az adósság öröklődik DE csak az örökül hagyott vagyon értékéig! Vagyis ha több az adósság mint a vagyon akkor le lehet mondani a teljes örökségről. Ha kevesebb akkor értelem szerűen érdemes elfogadni adósságostul.

2011. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A házasság alatt felvett hitel közös, így ez nem öröklődik, egyszerűen csak neked kell tovább fizetni.
2011. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Házasság előtt felvett (fedezetlen)hitelről van szó!

Férjem nevén nincs semmi! A lakásunk pedig az én házasság előtt szerzett vagyonom.

Ha csak és kizárólag hitelt öröklünk (én és a gyerek), vagyont nem, akkor jol értem azt, h arról lemondhatok?

2011. júl. 21. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapesetben te nem is örökölsz, mert nem vagy egyenesági leszármazott. A gyerekek örökölnek mindent. Az adósságot csak az örökség mértékéig lehet örökölni -pl van egy 10milliós értékű ingatlan meg 15 millió hitel: elviszik a házat és az 5 milliót nem kell kifizetni. Az örökséget vissza lehet utasítani. Kiskorú örökös esetén ehhez kell a Gyámhivatal beleegyezése.
2011. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!