Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki lekötés - ez valóban...

Banki lekötés - ez valóban így működik?

Figyelt kérdés

Ezt a lekötést nézegettem, csak annyi mindent olvastam már, hogy nem biztos, hogy teljesen érte:


[link]


Tehát a LÉNYEG TÉNYLEG az, ha én lekötöm az egymillió forintomat ebben a programban, egy évre, akkor valóban egymillió-nyolcvanezer forintot "kapok vissza"?

Bocsi, nem vagyok még benne az ilyenekben, csak itt az ideje, hogy ezt is tudatosan építsem.

Előre is köszönöm!

L18


2011. aug. 1. 21:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*m
2011. aug. 1. 21:50
 2/12 yuda ***** válasza:

Csak belenéztem, de a linked olyan lekötésre mutat, ahol csak két hónapra lehet, de elvileg igazad van: Ha 8%-kal lekötsz egymilliót egy évre akkor jól számoltál.

2 hónapnál viszont vissza kell oszd.

2011. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na ezt nem értem, hogy ezt most hogyan? Arra nekem kb 6000 forint kamat jött ki, de lehet elszámoltam magam..

De akkor miért adják meg az éves kamatot, azt nem lehet kihasználni.

2011. aug. 1. 22:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért, hogy más lekötésekkel összehasonlítható legyen a konstrukció. Mindig egy évre vonatkozólag adják meg a kamatot. Ja, és elfelejtettétek levonni a kamatadót, ez 20%. Tehát a 80 ezer Ft kamat helyett egy év alatt 64 ezer lesz lesz csak az a kamat, amit megkapsz.
2011. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 1. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiszámoltam neked. Ebben a konstrukcióban ha lekötöd a pénzed, akkor 5333 Ft kamatot kapsz majd készhez az 1 millió után.
2011. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jól gondolom, hogy ez nem nagyon éri meg?
2011. aug. 1. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:
A kamatadó nem 20, hanem 16 %.
2011. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdés az is, hogy milyen céllal akarsz pénzt lekötni, Milyen időre tudod nélkülözni, mennyit? Ezek a kérdések fontosak ahhoz, hogy valóban érdemleges választ tudjak adni. Persze az is érthető, hogy nem igazán publikusak ezek az adatok...
2011. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
őő.. hát leírtam.. egymilliót. és egy évre - ilyen több idősről nem igazán olvastam még
2011. aug. 4. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!